Про грип від фахівців ТДМУ

На Тернопільщині нещодавно лабораторно підтвердили 13 випадків грипу, серед яких 11 випадків – грип А/H1/N1, який у народі називають «свинячим». У Держсанепідслужбі повідомили, що смертей від грипу в нашому краї офіційно не зареєстровано, проте ситуація в області щодо захворювання на грип і ГРВІ неблагополучна.

Показник захворюваності становить 58,3 випадки на 10 тисяч населення. При цьому епідемічний поріг – 31,9. Тобто загалом в області перевищення епідпорогу більше в 1,8 рази. Епідемічні пороги перейдено в Тернополі, у Тернопільському, Козівському, Чортківському, Зборівському, Кременецькому, Шумському, Теребовлянському, Підволочиському, Збаразькому районах.

Детальніше про особливості захворювання на грип та ГРВІ і методи профілактики розповіли проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан і професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Василь Копча. Пропонуємо відеозапис.