У ТДМУ вшанували пам’ять Лесі Українки

Нещодавно на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбувся захід, присвячений 145-й річниці з дня народження відомої поетеси, генія української літератури Лесі Українки.

1
Викладачі кафедри: доц. Денис А.І., доц. Демчук М.Б., ас. Дарзулі Н.П., доц. Калушка М.Б. (зліва направо)

Святкування відбулося у навчальній аудиторії кафедри, яка розташована на вул. Руській, 36. У підготовці тематичного вечора взяли активну участь не лише викладачі кафедри, а й студенти кураторських груп.

Викладачі кафедри: доц. Тригубчак О.В., доц. Демчук М.Б., доц. Калушка М.Б. доц. Денис А.І., ас. Дарзулі Н.П., ас. Равлів Ю.А., ст. лаб. Степанчук О.А. (зліва направо), ст. лаб. Стойко Л.І. (у центрі)

До уваги присутніх був запропонований перегляд фільму про життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Для кращого розуміння внеску поетеси у літературну спадщину України, іноземним студентам також подали інформацію на англійській мові. У ході проведення літературного вечора ведучий розповідав про цікаві, маловідомі факти та життєві таємниці феномену, який можна назвати «Ucrainka incognita». Зокрема, студенти більше дізнались про дитинство Лариси Косач, її взаємовідносини із рідними, перше кохання, здобуття знань та рівень освіченості поетеси, адже вона вільно розмовляла дев’ятьма європейськими мовами.

Перегляд тематичного фільму

Окрім того, присутнім розповідали про походження псевдоніму Леся Українка, її перші написані та опубліковані вірші, життєві драми та події, що лягли в основу її поем. Поміж тим, учасники заходу декламували вірші поетеси із різних періодів її творчості.

Студент I курсу VI групи Ельбехірі Мохамед Аліалла Ельсайед читає вірш «Надія» (Hope)

Дарзулі Ангеліна, вірш «Вишеньки»

ас. Равлів Ю.А. з сином Станіславом, вірш «Мамо»

Студентка IV курсу I групи Усенко Марія, вірш «Зоряне небо»

Студентка IV курсу I групи Рубленик Марія, вірш «Сафо»

Студент I курсу VI групи Босомнем Фердінанд, вірш «Без надії сподіваюсь» (Contra Spem Spero)

Студентка I курсу V групи Каріна Юля, вірш «Скрізь плач, і стогін, і ридання»
Студентка IV курсу I групи Вальків Оля, вірш «Горить моє серце»

Студент I курсу VI групи Шілонго Еліезер Іхула, вірш «Слово, чому ти не твердая криця» (Why art thou not like tempered steel)

Також у виконанні студентки прозвучав уривок із листа, присвяченого Сергію Мержинському «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами».

Студентка IV курсу I групи Шилан Юлія, уривок із листа «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами»

Студенти IV курсу I групи: Карпишин Надія, Сніжко Юлія, Цьох Ганна, Мудрик Вікторія, Щирба Віталій (зліва направо), інсценізація казки «Лілея»

На завершення для студентів була проведена цікава вікторина. Викладачі кафедри відзначили пам’ятними подарунками найактивніших учасників тематичного вечора та пригостили всіх присутніх традиційними українськими пампушками.

Доц. Тригубчак О.В. зі студенткою I курсу V групи Дручок Марʼяною

Доц. Тригубчак О.В. зі студенткою IV курсу II групи Величко Іванною

Доц. Тригубчак О.В. зі студенткою III курсу III групи Ленарт Людмилою

Підготувала доцент Антоніна Денис.