У дружній родині ТДМУ пом’янули добрим словом Тараса Шевченка

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського доброю традицією стало щорічно проводити заходи з нагоди дня народження генія українського народу – Тараса Шевченка. Цього разу 10 березня викладачі і студенти ТДМУ підготували літературно-музичний вечір «Шевченкові думи», який більше нагадував драматичну постановку про долю та світогляд Кобзаря.

DSC_3736

Кожен учасник заходу майстерно вжився у свої ролі і з відчуттям глибинного змісту Тарасових слів продекламував його вірші чи заспівав пісні на слова Шевченкової поезії. Роль мати Тараса зіграла Мар’яна Варварук, малого Тараса – Денис Іваніцький, молодого Шевченка – Михайло Думнич, а його Долю – Ілліана Года. Думи зрілого Шевченка передав Юрій Футуйма. Лілею з однойменного твору зіграла Зоряна Вівчар, Катерину – Тетяна Іваніцька, козаків – Святослав Цебрик і Станіслав Духній, Оксану – Марія Чумадевська, дівчину-причинну – Ірина Кухар, матір – Ірина Мошак.

DSC_3536

DSC_3550 DSC_3580 DSC_3585

Представниця факультету іноземних студентів Сара Абоуелкоуссіна прочитала вірш «Тече вода з-під явора». Потрібно зазначити, що цій дівчини з Марокко до вподоби українська література, зокрема творчість Лесі Українки, тому вона з задоволенням вивчає українську мову.

DSC_3560 DSC_3730 DSC_3732

DSC_3506 DSC_3507 DSC_3670 DSC_3672

DSC_3750

DSC_3668 DSC_3679 DSC_3681 DSC_3683

У виконанні хору прозвучали пісні «Сонце заходить», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий».

Тарас Бідованець заспівав твір «Не нарікаю я на Бога», тріо дівчат – «Тополя», квартет майбутніх медиків – «Ой, у вишневому садку». Неймовірним виконанням пісні «Зоре, моя вечірняя» глядачів підкорила Ксенія Олійник. Усіх змусила задуматися Ірина Кухар під час пісні «Така її доля». Юрій Футуйма подарував свою авторську композицію, присвячену Тарасу Шевченку.

DSC_3562 DSC_3591 DSC_3612 DSC_3622 DSC_3633 DSC_3725

Цей захід організували студенти Тетяна Іваніцька, Мар’яна Яремишин і Назар Заник. Технічну підтримку забезпечив Мар’ян Когут.

DSC_3486 DSC_3595 DSC_3675

Цього дня в актовій залі завдяки працівникам бібліотеки ТДМУ була представлена експозиція творів Тараса Шевченка і видань, присвячених дослідженню його життєвого і творчого шляху.

«Популяризація Кобзаревої творчості, глибинної мудрості його творів сприяє зміцненню єдності в нашому суспільстві, посилює патріотичні почуття.

Від імені колективу Центру виховної роботи та культурного розвитку нашого університету хочу подякувати кожному, хто долучився до організації даного заходу, а особливо Тетяні Іваніцькій. Також вдячна всім, , хто цього вечора прийшов підтримати наші чарівні таланти», – зазначила керівник центру Ольга Яремчук.

DSC_3462 DSC_3467 DSC_3469

Окрема подяка від оргкомітету концерту і всіх глядачів профкому ТДМУ, який підтримав проведення цього заходу і всіляко сприяє розвитку творчості в університеті.