Науковець ТДМУ стала призером Міжнародного конгресу молодих вчених у Бидгощі (Польща)

Нещодавно у місті Бидгощ (Польща) відбувся Міжнародний конгрес молодих вчених (I MEDIC 2016, Bydgoszcz). Клінординатор кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Уляна Захарчук взяла участь у цьому заході. «I MEDIC 2016» був організований завдяки співпраці трьох ВНЗ Польщі: Collegium Medicum in Bydgoszcz, Nicolaus Copernicus in Toruń and Medical University of Wrocław. У ньому взяли участь як студенти, так і представники післядипломної освіти – молоді вчені до 35 років.

Конгрес розпочав свою роботу з церемонії відкриття та вступної лекції, присвяченій Андреасу Везалію, що нагадало всім про важливість базових наук, а саме анатомії для подальшого розвитку медицини. У ході конференції було проведено 12 секційних засідань. Молодий науковець виступила з усною доповіддю «Interdependence of secretory and endocrine pancreatic insufficiency in patients with chronic pancreatitis with concomitant diabetes mellitus» (науковий керівник – завідувач кафедри, професор Лілія Бабінець) у секції ендокринології та діабетології, здобувши при цьому IІІ місце.

IMG_1906 IMG_1912

У цій секції переважна кількість доповідачів була представлена здобувачами кандидатських ступенів. До складу журі секції увійшли Łukasz Wołowiec- MD, PhD  (II Department of Cardiology, University Hospital No 2 in Bydgoszcz),  Jan Filipiak, MD, PhD (Centre of Oncology in Bydgoszcz), Alina Jaroch- master of science (Department of Nutrition and Food Sciences, Collegium Medicum, Nicolaus Copernicus University in Bydgoszcz).

20160611_123857

З координатором секції Żaneta Acalska та представником журі Łukasz Wołowiec- MD, PhD.

Згідно з правилами конгресу тези робіт рецензувалися наперед і тільки після згоди організаційної комісії автори робіт були допущені до усної або ж стендової доповіді. Після засідання секції та обговорення робі автори кращих досліджень нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступеня.

Захарчук Захарчук3

Конгрес пройшов у надзвичайно дружній атмосфері, було отримано знання щодо нових методів обстеження та лікування та перейнято європейський досвід подачі та презентування наукових робіт.

20160611_170857

У центрі міста на Wyspie.