Науковці ТДМУ взяли участь у з’їзді Всеукраїнського лікарського товариства

У Кам’янці-Подільському 28 вересня – 1 жовтня 2017 року відбувся ХVI з’їзд Всеукраїнського лікарського товариства. У рамках заходу відбулася Всеукраїнська лікарська асамблея « Лікарське самоврядування в контексті змін в охороні здоров’я в Україні». Обидві події відбулися Кам’янець-Подільському національному університеті імені І.Огієнка за сприяння Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. Партнерами в організації наукових симпозіумів з’їзду стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація стоматологів України, Українська асоціація сімейної медицини, Світова федерація українських лікарських товариств (СФУЛТ).

У роботі з’їзду взяли участь представники лікарських товариств з Польщі, Німеччини, та США. Делегація Українського лікарського товариства на Тернопільщині була представлена у складі 12 чоловік.

У перший день роботи з’їзду відбувся виступ директора Кременецького медичного училища Мазура П. Є. «Громадська просвітницька діяльність лікаря А.Річинського на Ізяславщині доби УНР».

Наступного дня учасники розглядали актуальні питання під час наукового симпозіуму «Коморбідні стани в практиці сімейного лікаря», який відбувся під егідою Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. У ньому активну участь взяли проф. І.Я.Дзюбановський, проф. Л.А.Грищук, д-р. І.В.Паньків, проф. М.В.Гребеник, проф. М.І.Швед, проф. С.І.Сміян, доц. О.Н.Литвинова, проф. І.В.Жулкевич.

Схвальні відгуки медичної громадськості про високий науковий рівень та професійний виклад представлених матеріалів отримали виступи проф. М.І.Шведа « Сучасні підходи до лікування хворих з артеріальною гіпертензією в амбулаторних умовах», проф. М.В.Гребеника «Тактика сімейного лікаря при стабільній ішемічній хворобі серця», проф. С.І.Сміян «Артритичний синдром: діагностика та лікування на первинному етапі», проф. Л.А.Грищука «Туберкульоз і СНІД», проф. І.В.Жулкевича «Маски лімфопроліферативних захворювань в практиці сімейного лікаря».

У третій день  відбулося організаційне засідання ХVІ з’їзду ВУЛТ, зокрема була дискусія «Про позицію ВУЛТ стосовно планів реформування охорони здоров’я і запровадження лікарського самоврядування». Окрім того, учасники обирали президента товариства, яким став депутат Верховної Ради України Олег Мусій, а головою правління – Микола Тищук.

До складу правління Всеукраїнського лікарського товариства обрано головного лікаря ТОКЛФД Ігоря Паньківа та директора Кременецького медичного училища імені А. Річинського Петра Мазура.

Делегати з’їзду схвально зустріли новину про проведення конгресу Світової федерації українських лікарських товариств у 2018 році у Тернополі на базі Тернопільського медичного університету імені І.Горбачевського.