Доцент ТДМУ представила наукові напрацювання на конференції в Коростені

15 вересня відбулася науково-практична конференція з актуальних питань абдомінальної  хірургії у місті Коростень Житомирської області. Відкрив конференцію обласний дитячий хірург професор Русак П. С., акцентувавши увагу присутніх на питанні перитоніту у дітей. Завідуючий хірургічним відділенням Житомирської обласної лікарні Перепелиця В. П.  доповів про спектр оперативних втручань їхнього відділення. Вражаючою була кількість панкреато-дуоденальних резекцій – 60 – 70 у рік з тривалістю  даного оперативного втручання в межах трьох годин.

Екскурс в історію Житомирщини здійснив міський голова  Коростеня, а головний лікар районної лікарні доповів про матеріально-технічне забезпечення лікарні,зокрема про сучасну літотрипсійну апаратуру.  Цікавою була доповідь професора Фоміна П.Д. щодо перспектив  організації  післядипломного навчання  хірургів. Виконавчий директор Асоціації анестезіологів України, професор Дубров С.О. розповів присутнім про сучасні підходи до питань венозного тромбоемболізму.  Жваво обговорювалися питання доцільності  профілактичного еластичного бинтування нижніх кінцівок у хворих із варикозною хворобою нижніх кінцівок.

Рисунок1

Доцент кафедри анестезіології та реаніматології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Костів О.І.  доповіла про проблеми діагностики та лікування абдомінального сепсису. Дискусійними виявились питання антибіотикорезистентності, різниці мікробіологічних паспортів відділень різних лікарень. Неоднозначні думки  були з приводу вибору емпіричної антибактеріальної терапії у пацієнтів із сепсисом. Обговорювались питання анестезіологічного забезпечення пацієнтів з перитонітом, адекватної  інфузійної  терапії.

Рисунок2