Представники ТДМУ взяли участь у тренінгу щодо ефективного консультування з питань вакцинації

Працівники Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, зокрема завідувач кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини, член правління УАСМ, професор Лілія Бабінець та доцент кафедри Наталія Боцюк, а також член правління УАСМ, головний позаштатний спеціаліст з питань сімейної медицини департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Олексій Ткач взяли участь у «Тренінгу щодо ефективного консультування з питань вакцинації та напрацювання нормативно-правової бази для первинної ланки», який відбувся в Києві 17-18 березня 2016 року з ініціативи МОЗ України за сприяння представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Української асоціації сімейної медицини (УАСМ).

Вели засідання керівник відділу первинної медичної допомоги Департаменту надання медичної допомоги МОЗ України Уляна Ткаленко та Президент правління УАСМ, головний позаштатний спеціаліст МОЗ з питань сімейної медицини професор Лариса Матюха. Уляна Ткаленко передала вітання від заступника міністра МОЗ України Віктора Шафранського, підтвердивши курс на реформування системи ОЗ України з пріоритетом первинної медичної допомоги (ПМД) на засадах сімейної медицини, а також важливість проблеми вакцинації у сучасних реаліях значного зниження колективного імунітету, особливо при наявності спалаху в Україні такої інвалідизуючої інфекції, як поліомієліт.

Президент правління УАСМ, головний позаштатний спеціаліст МОЗ з питань СМ професор Лариса Матюха і керівник відділу ПМД Департаменту надання медичної допомоги МОЗ України Уляна Ткаленко проводять тренінг; серед учасників четвертий зліва - головний позаштатний спеціаліст з питань СМ Департаменту ОЗ ТОДА Олексій Ткач
Президент правління УАСМ, головний позаштатний спеціаліст МОЗ з питань СМ професор Лариса Матюха і керівник відділу ПМД Департаменту надання медичної допомоги МОЗ України Уляна Ткаленко проводять тренінг; серед учасників четвертий зліва – головний позаштатний спеціаліст з питань СМ Департаменту ОЗ ТОДА Олексій Ткач

Перша частина тренінгу була присвячена підготовці наступного засідання правління УАСМ, яке планується на 1.04.16 року за участі заступника Міністра МОЗ України Віктора Шафранського з розглядом низки стратегічних питань подальшого розвитку ПМД в Україні на засадах сімейної медицини і прийняттям рішень: обговорення проекту Наказу «Про надання паліативної медичної допомоги пацієнтам на первинному рівні» (Олександра Брацюнь, Людмила Андріїшин); дискусія щодо проекту Наказу «Про порядок надання медичної допомоги медсестрами ЗПСМ» (член правління Лариса Головащук, керівник напрямку «Медсестринство»); узгодження переліку лікарських засобів для надання невідкладної медичної допомоги (член УАСМ Наталія Малютіна, професор НМАПО імені П.Шупика, д-р фарм. наук Алла Кабачна); обговорення змін до Примірного табеля оснащення Центру ПМД та його підрозділів (член правління УАСМ доцент Владислав Одринський); результати моніторингу виконання проекту уніфікованих протоколів з клінічних проблем (CKS) (директор Департаменту стандартизації медичних послуг ДП «Державний експертний центр МОЗ України» Олена Ліщишина, завідувач сектору економічної оцінки медичних технологій Олександр Мігель; члени мультидисциплінарної робочої групи професори Семен Білецький, Неоніла Чухрієнко, Людмила Пасієшвілі, В’ячеслав Чорнобровий, Людмила Хіміон, Лілія Бабінець, Євгенія Заремба та ін.);  обговорення необхідності створення Етичної комісії при УАСМ (президент УАСМ Лариса Матюха); результати моніторингу рішення правління щодо внесення змін до навчальної програми викладання СМ додипломної освіти (член правління, керівник наукового напрямку УАСМ Лілія Бабінець); обговорення проекту Стратегічної програми роботи УАСМ (член правління, керівник напрямку «Менеджмент» УАСМ Костянтин Надутий); обговорення Положення «Про правління УАСМ (член правління, керівник організаційно-економічного  напрямку УАСМ Андрій Кисельов).

Друга частина тренінгу була присвячена питанню забезпечення ефективного консультування з питань вакцинації, особливо проти вірусу поліомієліту в практиці лікарів загальної практики-сімейних лікарів, а також дільничних педіатрів і терапевтів. Провели тренінг досвідчені тренери Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні під керівництвом медичного експерта ЮНІСЕФ Катерини Булавінової (актуальні питання тренінгу буде подано в газеті «Медична Академія»).

Колективне фото учасників тренінгу разом з тренерами ЮНІСЕФ

Зустріч колег-сімейників, науковців і практиків, на тренінгу, організованому за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, пройшла ефективно – у робочій і в той же час дружній обстановці. Прекрасна організація проекту, високий рівень тренерів під керівництвом медичного експерта ЮНІСЕФ Катерини Булавінової дозволили плідно попрацювати, отримати нові знання і вирішити низку важливих питань майбутнього розвитку ПМД.

У колі колег: третя зліва і далі - проф. Лариса Матюха, проф. Тетяна Силіна, проф. Лілія Бабінець, тренер ЮНІСЕФ доц. Тетяна Бухановська, проф. Алла Кабачна,  керівник відділу ПМД Департаменту надання медичної допомоги МОЗ України Уляна Ткаленко
У колі колег: третя зліва і далі – проф. Лариса Матюха, проф. Тетяна Силіна, проф. Лілія Бабінець, тренер ЮНІСЕФ доц. Тетяна Бухановська, проф. Алла Кабачна, керівник відділу ПМД Департаменту надання медичної допомоги МОЗ України Уляна Ткаленко

Інформацію подала професор Лілія Бабінець.