У ТДМУ відбувся Міжнародний конкурс на кращу практичну студентську роботу «Фахівець»

Нещодавно в Тернопільському державному медичному університеті  імені І.Горбачевського відбувся фінал Міжнародного конкурсу на кращу студентську практичну роботу «Фахівець». Цього року з метою інтеграції та налагодження співпраці між стоматологічними факультетами ВНЗ України та вдосконалення рівня практичної роботи серед студентів IV та V курсів стоматологічних факультетів оргкомітет запропонував проведення фіналу конкурсу «Фахівець 2016»  у Тернополі на базі кафедри терапевтичної стоматології, яку очолює професор Михайло Лучинський.

Ініціатором проведення конкурсу є заслужений діяч науки і техніки України, професор Ніна Смоляр, а організатором – Львівський  національний медичний університет імені Д.Галицького, зокрема кафедра стоматології дитячого віку.  Метою заходу є підвищення рівня практичної підготовки серед студентів-стоматологів.

Конкурс відбувся за підтримки ТзОВ «Гал-Дент», освітньо-навчального центру « Максимус », компанії «3М», Медмаркету Retail group, Медінтеху, Inspe.

У ньому брали участь представники медичних закладів Ужгорода, Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Києва та Полтави.

Серед конкурсантів було проведено жеребкування. Після цього студентів ознайомили з обсягом роботи та робочим місцем. Робота студентів-конкурсантів тривала 3 години і складалася з трьох етапів, кожен з яких перевірявся членами журі  згідно з протоколом. Завдання учасників полягало у проведенні реставрації фронтальної групи зубів (III,IV класи за Блеком).

1 2 3 4

Роботи оцінювали кваліфіковане журі, зокрема професорсько-викладацький склад профільних кафедр медичних ВНЗ України, до якого увійшли доц. Лисак Т.Ю., ас. Іванчишин В.В. (Львівський Національний Медичний Університет імені Данила Галицького), доц. Гевкалюк Н.О., доц. Суховолець І.О (Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського), доц. Литовченко І.Ю. (ВДНЗ УМСА), ас. Шеверія С.М. (Ужгородський національний університет), ас. Філоненко В.В. (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця).

Конкурсні роботи оцінювали за такими параметрами: психологічна підготовка пацієнта перед лікуванням, уміння працювати з асистентом у чотири руки, правильність виконання техніки знеболення, завершеність кожного етапу препарування, правильність використання додаткових засобів (кофердам, матриця, клини, ретракційна нитка), клінічний стан реставрації (підбір кольору, відновлення анатомічної форми, крайове прилягання реставрації, якість фінішної обробки, відсутність пор у матеріалі).

Переможцями конкуру стали:

1 місце – Мамедзаде Рашід (м. Київ);

5

2 місце – Василенко Марія (м. Полтава), Стасюк Назар (м. Львів) та Ребенчук Тарас (м. Тернопіль);

6 7 8

3 місце – Шелефонтюк Андрій (м. Івано-Франківськ), Милий Денис (м.Львів, ЛМІ), Бокоч Василь (м. Ужгород)

9 10 11

Інформацію подала кафедра терапевтичної стоматології.