Радість і щастя подарували іноземні студенти ТДМУ тернопільським дітям

У рамках акції «Усмішка дитини», яку ініціювали іноземні студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, 14 травня відбувся благодійний вечір, під час якого було зібрано кошти і необхідні речі та продукти. Все це 15 травня було передано дітям, позбавлених батьківського піклування, і дітям, які внаслідок військових дій на Сході України змушені були залишити свої домівки. Окрім того, іноземні студенти ТДМУ попіклувалися про багатодітні сім’ї нашого міста. Майбутнім медикам вдалося подарувати усмішку і щастя сорока дітям, адже головним в житті організаторів і учасників акції є принцип служіння людям.

IMG_6149

DSC_3796 DSC_3805 DSC_3851

DSC_3786

Під час благодійного вечора винуватці цієї благородної справи розповідали присутнім, чому вони вирішили зробити такий захід, як знайомилися з дітьми і сім’ями, які у них виникали відчуття. Вони також запросили до себе в гості частину дітей, якими опікувалися.

DSC_3687 DSC_3873

DSC_3968 DSC_4039 DSC_4055 DSC_4094

Вечір неймовірно прикрасили творчі номери від вихованців Тернопільської музичної школи №2 імені М.Вербицького, а саме Вікторії Стецької, Юрія Титаря, Катерини Бабійчук і Вероніки Синоруб. До речі, цього дня Вікторія Стецька святкувала своє день народження, але, незважаючи на це, таки долучилася до благодійної акції. У знак подяки іноземні студенти дуже тепло вітали її і хором заспівали «Happy birthday». Багато оплесків отримала і найменша учасниця творчої частини акції – учениця Школи індійського танцю Еліни Абакарової «Амріта» Діанка Драчевська (7 років).

IMG_6165

Організаторами заходу в Тернополі стали студентка шостого курсу Лорейн Ама Оджіджі (Lorraine Ama Ojiji) та студентка четвертого курсу Джулієт Кусі-Боатенг (Juliet Kusi-Boateng).

DSC_3631 DSC_3639 DSC_3643 DSC_3651 DSC_3663 DSC_3674 DSC_3697 DSC_3712 DSC_3723 DSC_3757

Свою соціальну роботу майбутні медики здійснюють в рамках діяльності громадської організації «MVP». Членом цього об’єднання є Лорейн Ама Оджіджі.

Дівчина розповіла, що організація розташована в Харкові, а вона представляє її в Тернополі. За словами Ами, акція «Усмішка дитини» є своєрідною естафетою добрих справ, яку підхоплюють у різних містах. Студентці захотілося організувати її в Тернополі.

DSC_3620

«Дуже сподіваюся, що інші студенти підхоплять цю ідею і втілюватимуть її в життя. Хотілося би ще зробити такі заходи, але швидше за все це буде в Нігерії, оскільки я завершую навчання в ТДМУ і буду повертатися додому. Мій досвід показав, що такі заходи є дуже потрібними. Вірю в те, що студенти молодших курсів будуть проводити подібні благодійні вечори і добра справа матиме продовження.

DSC_3895 DSC_3923

Нам вдалося допомогти 40 дітям, яких забезпечили не тільки продуктами, речами, а й необхідними медикаментами та грошовою допомогою. Скажу чесно, що спершу було важко, адже ми навіть не знали, скільком дітям зможемо реально допомогти. Дуже хвилювалися з приводу того, як сприймуть нас батьки, чи підуть на контакт діти. У нас була проблема з українською мовою. Ми попросили своїх друзів, щоб допомогли нам. Проте всі побоювання виявилися марними, оскільки нас радо зустріли в кожній сім’ї», – поділилася спогадами дівчина.

DSC_4106 DSC_4113 DSC_4115 DSC_4119 DSC_4121 DSC_4123 DSC_4124 DSC_4126 DSC_4129 DSC_4131 DSC_4134

Вона також зазначила, що була вражена тим, що багатодітним сім’ям доводиться жити у тісних квартирах, але при цьому малеча виглядає щасливою, хоча і не має всього необхідного. Іноземні студенти надовго запам’ятають сім’ю, де є хлопчик-інвалід, який вже пройшов один курс лікування, а на інші в родини нема грошей.

«Ми щасливі від того, що можемо хоч чимось допомогти цим дітям. Взагалі, якби була можливість запросити їх всіх до себе додому, то я б це обов’язково зробила. Вдячна Богові і всім друзям за те, що допомогли організувати цей захід», – додала Лорейн Ама Оджіджі.

IMG_6295 IMG_6350 IMG_6353 IMG_6359 IMG_6383

15 травня в парку імені Т.Шевченка стартував Тиждень сім’ї, тому передачу подарунків наші студенти організували саме цього дня. Вони частували дітей, гралися з ними. І нашій молоді вдалося досягти мети – дитячі обличчя світилися посмішками, а дехто став улюбленцем малечі.

IMG_6286 IMG_6290

Бажаємо нашим студентам успіхів і Божого благословення! Нехай кожна дитяча усмішка гріє упродовж життя і добро повертається сторицею!