Мобільна експозиція Тернопільського обласного музею Богдана Лепкого в ТДМУ

Цього тижня, зокрема 22 лютого 2017 року, в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського була представлена мобільна експозиція Тернопільського обласного музею Богдана Лепкого (Бережани). Детальніше ознайомитися з творчістю відомого нашого земляка прийшли студенти і викладачі ТДМУ.

DSC_0021 DSC_0036

Працівники закладу, а саме директор Ірина Ухман, провідний зберігач фондів Ірина Васенко, старший науковий співробітник Наталя Стрілець, співробітник і філателіст Олег Поливко, а також завідувач музею Богдана Лепкого в селі Жовчів Рогатинського району Івано-Франківської області завітали до нашого університету, аби розказати цікаві факти з життя відомого українського письменника.

DSC_0059

Фахівці музею зробили цього дня невелику віртуальну подорож своїм закладом, ознайомили з раритетними книгами.

DSC_0065

Нагадаємо, що створено музей Богдана Лепкого як відділ Тернопільського обласного краєзнавчого музею. З 2002 року цей заклад став самостійним музеєм. Експозиція розміщена у шести залах першого поверху Бережанської ратуші. Щорічно її відвідує понад 10 тисяч осіб.

DSC_0051

Музей пропагує творчість Богдана Лепкого через проведення уроків літератури, вечорів, зустрічей з письменниками, лауреатами премії імені братів Лепких, наукових конференцій, поетично-пісенних фестивалів, книжково-ілюстративних виставок. Фондами музею користуються для написання наукових робіт.

DSC_0025

Ініціатором заходу стала викладач нашого медуніверситету Орися Смачило, яка постійно намагається привити молоді любов до української спадщини. Вона зазначила, що має ще кілька цікавих задумів щодо організації таких зустрічей з метою кращого ознайомлення студентів-медиків з творчістю наших письменників.