Науковці ТДМУ взяли участь у міжнародній зустрічі керівників центрів Балтійської університетської програми та презентували проект нашого університету, який реалізовуватиметься у межах програми

27-29 березня на базі факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені І.Франка відбулися збори правління та зустріч керівників центрів Балтійської університетської програми (Baltic University Programme).

Засідання керівників центрів Балтійської університетської програми.

У рамках зустрічі, на якій були присутні Мадлен Гренвік – директор Балтійської університетської програми (Швеція), Марія Хейна – галузевий менеджер Балтійської університетської програми (Швеція), Паула Ліндроос – директор центру (Фінляндія), Бернд Делаковіч – директор центру (Німеччина), Яна Кодімова –директор центру (Чеська Республіка), Александр Цехер – директор центру (Словацька Республіка), Лінас Клюцінінкас – директор центру (Литва), Ірина Кріба – директор центру (Україна), було проведено міжнародний воркшоп, на якому Паула Ліндроос представила основні принципи проекту «Baltic Science Network» щодо вирішення питання пошуку партнерів у сфері екологічного менеджменту та управління, питань сталого розвитку та демократії в регіоні Балтійського моря.

Паула Ліндроос демонструє презентацію проекту «Baltic Science Network».

Також у рамках заходу пройшли засідання робочих груп із представниками керівників центрів, на яких розглядались можливості проведення спільних проектів, університетських курсів щодо охорони навколишнього середовища та раціонального природокористування.

Під час зустрічі завідувач кафедри медичної біології Лариса Федонюк представила концепцію проекту «Актуальні екогенетичні аспекти патології людини та тварин в умовах глобальної екологічної кризи» та можливості його ступеневої реалізації на базі нашого університету. Лариса Ярославівна зазначила, що в системі вертикально-горизонтальної структури навчального та науково-практичного співробітництва, проведення інтернет-конференцій, наукових симпозіумів, тематичних семінарів, природничих читань, майстер-класів, наукових форумів для молодих науковців, круглих столів, еко-квестів, наукових пікніків, педагогічних тренінгів, матиме більшу ефективність та раціональність при горизонтальній систематизації. А також презентували буклети з інформацією про концепцію нашого проекту. Із розширеною версією проекту можна ознайомитися на сайті BUP за посиланням: http://www.balticuniv.uu.se/index.php?option=com_content&view=article&id=1220

Запропонована концепція отримала схвальні відгуки керівників організації та учасників воркшопу.

Титулка буклета.

Галина Фальфушинська – завідувач кафедри загальної хімії – виступила в обговоренні та прийняла участь в дискусії щодо перспектив спільних наукових досліджень та переваг програм мобільності як коротко, так і довготермінових для студентів і викладачів у провідних університетах країн Балтійського регіону.

Лариса Федонюк та Галина Фальфушинська на презентації проекту.

У воркшопі також взяли участь представники університетів та інших науково-освітніх закладів Західної України, зокрема Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституту екологічної економіки і менеджменту Національного лісотехнічного університету України, Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника.

Інформацію подала професор Лариса Федонюк.