Консультативну допомогу районам області надали викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ

Викладачі кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією за підтримки адміністрації Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського продовжують виїжджати в райони області з освітньою та консультативною метою.

Упродовж останніх місяців були здійснені виїзди до Козівського, Бережанського, Заліщицького, Зборівського, Монастириського та Кременецького районів області, під час який проведено консультування хворих. Діти та їх батьки мали змогу отримати професійні поради профільних фахівців, зокрема педіатра, імунолога, інфекціоніста, кардіоревматолога, гастроентеролога, невролога.

Було оглянуто понад 100 дітей з різною патологією. Усім дітям було призначено необхідне лікування та надані рекомендації.

Батьки отримали поради, пов’язані з лікуванням виявленої патології. 18 дітей було направлено на консультації в обласну дитячу лікарню для поглибленого обстеження.

У Кременецькому районі у педіатричному відділенні районної лікарні було оглянуто тяжких дітей.

SAM_6471 SAM_6476

Дитяче відд ілення Бережанської ЦРЛ.

Доц. Горішний І.М. під час огляду дітей у Кременецькому районі.

image-0-02-01-8ce612446f5a31123e7a6c553d85836affbe3bc624d0035fd54c66a7aae04637-V IMG_1191

Доц. Волянська Л.А. проводить огляд дітей у дитячому відділенні Кременецької районної лікарні та Монастириському центрі ПМСД.

Окрім того, 16 березня 2017 року  відбувся  плановий виїзд спеціалістів для огляду дітей у спеціалізованій школі для слабочуючих дітей у Теребовлі. Бригадою у складі лікаря-отоларинголога, д.м.н. Андрейчина  Ю.М., обласного дитячого ортопеда-травматолога, доц. Процайла  М.Д., лікаря-педіатра доц. Синицької В.О., обласного дитячого уролога Стояна О.О. було оглянуто 130 дітей які навчаються у школі. Вік оглянутих дітей становив від 3 до 17 років.

У навчальному закладі перебувають діти з усіх регіонів нашої області зі зниженням слуху різного ступеня та порушенням мовлення. Серед школярів є діти з задовільним та зниженим інтелектом, синдромом Дауна чи ДЦП. Тому проведено індивідуальний поділ на групи для навчання. Група слабочуючих дітей не перевищує 8 учнів, в окремих класах навчаються 3-5 школярів.

Окрім основної патології, у багатьох дітей виявлено синдром дисплазії сполучної тканини, який характеризується гіпермобільністю суглобів, гіпереластичністю шкіри, порушенням прикусу, сколіозом, деформацією грудної клітки, малими аномаліями серця, дисфункцією біліарного тракту.

На завершення огляду учениця 11 класу, яка є слабочуючою, виконала пісню з допомогою рухів та жестів під фонограму.

У рамках реалізації проекту щодо покращання діагностики первинних імунодефіцитів у дітей Тернопільської області та за підтримки гранту Jeffrey Modell Foundation для лікарів-педіатрів та лікарів загальної практики – сімейної медицини під час виїздів були прочитані лекції «Проблеми ранньої діагностики первинних імунодефіцитів у дітей» (проф. Боярчук О.Р., доц. Волянська Л.А); «Імунодефіцити з дефектами антитілоутворення в практиці лікаря першого контакту» (проф. Боярчук О.Р.), «Синдроми з порушенням репарації ДНК у практиці лікаря першого контакту» (доц. Кінаш М.І.). Проблема первинних імунодефіцитів викликала зацікавленість у лікарів, лекції часто супроводжувалися дискусіями.

На прохання лікарів у Бережанському районі доц. Щербатюк Н.Ю. прочитала лекцію «Сучасні підходи до діагностики та лікування залізодефіцитної анемії у дітей», а доц. Волянська Л.А. у Монастириському районі «Респіраторні інфекції у дітей: курація на засадах доказовості в реаліях української медичної реформи».

Загалом лекції прослухали 168 лікарів першого контакту, серед яких 139 склали лікарі загальної практики.

Лекцію читає проф. Боярчук О.Р. для лікарів Зборівського району.

image-0-02-01-a1e48a2ab8243f63d8ed0806239c22bfe78d8d5cb4d700df5edfd6e094c0dd1d-V

Лекція доц. Волянської Л.А. у Монастириській ЦРЛ.

Під час лекції у Заліщицькій ЦРЛ.

image-0-02-04-13f4eda1ff29f4678d9bf5f31ffd4251118c30cea93014be569580368d321906-V

Обговорення лекції у Монастириській ЦРЛ.