Науковець ТДМУ взяла участь у «45TH International Symposium on High Performance Liquid Phase Separation and Related Techniques»

Доцент кафедри фармацевтичної хімії, заступник декана фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Лілія Логойда взяла участь у «45th International Symposium on High Performance Liquid Phase Separation and Related Techniques», який відбувся 18-22 червня 2017 року в Празі (Чеська Республіка).

image001

HPLC – це серія симпозіумів, яка відома як престижний світовий форум для обміну інформацією серед дослідників, що займаються HPLC/UHPLC. Уперше цей захід відбувся в Празі. Минулорічний симпозіум HPLC 2016 був організований у  Сан-Франциско (США). На наступний рік його проведення заплановане у Вашингтоні.

image003

Програма симпозіуму HPLC 2017 розкрила всі аспекти фундаментальних та експериментальних підходів у найновітніших світових технологіях рідинної хроматографії.

image005

HPLC 2017 відвідали видатні вчені в галузі хроматографії з усього світу, а на пленарному засіданні виступали тільки нобелівські лауреати. Науковці зі США, Канади, Великобританії, Швейцарії, Германії, Франції, Австрії, Італії, Іспанії, Португалії, Греції, Польщі, Сербії, Нідерландів, Бельгії, Австралії, Японії представити свої найновіші досягнення в галузі хроматографії в рамках п’ятиденної інтенсивної програми. Україну на HPLC 2017 представляв тільки Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського.

image007

Наукові секції та постерні доповіді симпозіуму HPLC 2017 були поділені на 4 категорії (Fundamentals, Hyphenations, Applications, Young & Tutorials), які проходили одночасно в різних конференц-залах в рамках цієї інтенсивної програми.

image009

Наукова робота доцента кафедри фармацевтичної хімії Лілії Логойди була представлена у вигляді доповіді та постеру. За результатами роботи симпозіуму HPLC 2017 доповідь та постер L. Logoyda, D. Korobko, S. Kovalenko, N. Zarivna, O. Polyauk (секція – Applications 10 Recent advances in (bio)pharmaceuticals) на тему «Method Development and Validation Study for Quantitative Determination of Captopril in Pharmaceuticals by UHPLC» були відзначені дипломами.

Найновіша інформація в галузі HPLC/UHPLC була представлена на виставці хроматографічних технологій, участь в якій взяли транснаціональні компанії, зокрема AGILENT TECHNOLOGIES, WATERS, BRUKER, PHENOMENEX, THERMO FISHER SCIENTIFIC, MERCH, SHIMADZU, SCIEX, CHIRAL TECHNOLOGIES, MOLNAR INSTITUTE та інші.

image011

Доцент Лілія Логойда також взяла участь у тренінгах «Discover the Didderence – New efficient LC and LC/MS Solutions for any Application and Budget» та «New Development and Applications for 2D-LC – New expanding Capabilities», які були проведені в рамках HPLC 2017 компанією AGILENT TECHNOLOGIES. Окрім того, стала учасником тренінгів «Teaching Practical HPLC at a Distance» від компанії SHIMADZU, «Reduced Time to market by Data Modeling in Analytics of Biopharmaceuticals» від компанії MOLNAR INSTITUTE, «Enhancements for Improved Routine Impurity Analysis» від компанії THERMO FISHER SCIENTIFIC.

image013

Окрім наукового спрямування конференції, організатори забезпечили цікаву програму симпозіуму. Так, 18 червня після офіційного відкриття HPLC 2017 відбувся Welcome Mixer, 19 червня – Czech Beer Party, 20 червня – Organ Concert in the Basilica of St. Peter and St. Paul, 21 червня – Gala Dinner at Zofin Palace, 22 червня – Farewell Drink.

Висловлюю щиру подяку декану фармацевтичного факультету, доц. Коробку Д.Б. за підтримку та сприяння у підвищенні кваліфікації викладачів-науковців фармацевтичного факультету та розвиток фармацевтичної науки.

Інформацію подала Лілія Логойда.