Для кращих медиків України започатковано вручення «Ордену Святого Пантелеймона»

Невдовзі студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського матимуть змогу поспілкуватися та отримати цінні поради від номінанта на отримання «Ордена Святого Пантелеймона» Ольги Арсентіївни Кушнір. Вона увійшла до двадцятки кращих медиків України. Ольга Кушнір – старший фельдшер Тернопільського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка понад 40 років допомагає людям. (Детальніше тут: http://medychna-akademia.tdmu.edu.ua/%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%BD%D1%96%D1%80-%D0%B7-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8E-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D1%8E-%D0%B2%D1%81%D0%B5-%D1%89%D0%BE/).

За сприяння Ольги Арсентіївни при Центрі створено тренінгову службу, де проходять навчання фельдшери з інших регіонів. Ольга Кушнір стала кращою серед 66 кандидатів, запропонованих регіональними радами. Її вибрала Національна експертна комісія шляхом таємного голосування.

image001

«Орден Святого Пантелеймона» – найголовніша громадська відзнака для медиків, яка створена за підтримки глав усіх християнських церков України, Міністерства охорони здоров’я та Академією медичних наук. Ця нагорода є щорічною і присуджуватиметься у п’яти номінаціях: «Кращий лікар», «Кращий медик»; «Новатор охорони здоров’я»; «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я»; «Служіння суспільству».

Цьогорічне нагородження відбулося 9 серпня 2017 року в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у Києві. Нагадаємо, що до Поважної Ради Відзнаки, яка визначила переможців цього року, увійшли Святійший Патріарх Філарет, Президент України Леонід Кравчук, Блаженніший Святослав (Шевчук), Блаженніший Митрополит Макарій, Архієпископ Львівський і Галицький Філарет, старший єпископ Михайло Паночко, академік Любомир Пиріг, президент НАМН України Віталій Цимбалюк, народний депутат України Ольга Богомолець, Президент НАПН України Василь Кремень, Леонід Губерський, Володимир Огризко, Павло Гриценко, Філя Жебрівська, Ада Роговцева, Ніна Гойда, Володимир Мартинюк та Василь Князевич.

image003

У Софійському соборі вперше відбувся всеукраїнський молебень за медиків, який очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні з представниками усіх християнських церков України. Церемонія нагородження пройшла у Національній філармонії України. Процес вибору переможців складався з декількох етапів: спершу регіональні експертні ради, створені з представників медичної спільноти, громадськості, релігійних організацій та органів влади, отримавши від медичних колективів та громадських організацій подання, вибрали кращих представників свого регіону і запропонували їх кандидатури Національній експертній комісії, яка визначила 20 номінантів, а вже з них обрали 5 переможців.

image005

У номінації «Кращий лікар» переміг Михайло Каштальян, військовий лікар, завідувач кафедри загальної хірургії та військової медицини Одеського національного медичного університету, професор. В номінації «Кращий медик» нагороду отримала Мирослава Савчак, фельдшер пункту екстреної медичної допомоги «Чижиків» КЗ ЛОР «Львіський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», учасниця АТО. Переможцем в номінації «Новатор охорони здоров’я» став Сергій Слєсаренко, лікар-комбустіолог, пластичний хірург, керівник Центру термічної травми та пластичної хірургії КЗ «Міська клінічна лікарня №2 м. Дніпро», професор. У номінації «Міжнародне співробітництво в галузі охорони здоров’я» кращим обрали Хубертуса фон Фосса, директора Мюнхенського дитячого реабілітаційного центру (Німеччина), доктора медицини, доктора філософії, який ще понад 25 років тому започаткував створення в Україні дитячих реабілітаційних центрів. За цей час відкрито 100 дитячих реабілітаційних центрів по всій Україні, а допомогу в них отримали понад 50 тисяч дітей. У номінації «Служіння суспільству» переміг військовий фельдшер, молодший сержант медичної служби Збройних Сил України, Герой України Ігор Зінич (посмертно). За 34 дні в Донецькому аеропорту фельдшер врятував життя 100 нашим «кіборгам». Крім Ордену Святого Пантелеймона, усі переможці також отримали фінансову винагороду у розмірі 100 тис. грн. кожен.