У ТДМУ проведено вакцинацію проти грипу

Період з середини осені до початку весни традиційно вважається сезоном підвищеної захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Безперечно, здоровий спосіб життя, дотримання правил особистої гігієни, уникнення людних місць дещо допомагає знизити ризик захворіти. Але доведено, що найефективнішим методом профілактики грипу та його ускладнень є вакцинація.

Дослідження свідчать, що щеплення проти грипу в осінній період допомагає вберегтися від грипу взимку та ранньою весною у 70-90% випадків, а ризик смертельно небезпечних ускладнень від цієї хвороби зменшується вдвічі.

Не секрет, що віруси грипу постійно мутують. Поки до одного з них розвивається колективний імунітет, з’являється інший, часто – більш небезпечний вірус. За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, вакцини проти грипу проходять зміну штамового складу щороку, щоби забезпечити максимальний захист від вірусів, що очікуються саме цього сезону.

Для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2017-2018 рр. в Україні затвердили оновлений штамовий склад 4 вакцин зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону. Вакцини, перереєстровані в Україні на епідемічний сезон 2017-2018, відповідно до рекомендації ВООЗ, включають штами A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09, A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2) та B/Brisbane/60/2008.

Перереєстрацію пройшли такі вакцини:

• ІНФЛУВАК® (INFLUVAC®) виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;
  • ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;
  • ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ (РОЗЩЕПЛЕНИЙ ВІРІОН, ІНАКТИВОВАНИЙ), виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;
  • ВАКСІГРИП/VAXIGRIP СПЛІТ-ВАКЦИНА, виробник Санофі Пастер, Франція.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, виділяють цільові групи для проведення вакцинації:

• вагітні жінки;
  • люди віком 65 років і старші;
  • особи з надмірною вагою;
  • хворі на цукровий діабет;
  • хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
  • хворі на хронічні захворювання легень;
  • люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;
  • люди, що перебувають на імуносупресивній терапії;
  • медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці;
  • водії громадського транспорту;
  • усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Протипокази до вакцинації:

• особи з гіперчутливістю до курячого білка або інших компонентів вакцин;
  • раніше перенесена гостра полінейропатія;
  • ознаки гострої респіраторної інфекції з лихоманкою (таких пацієнтів заборонено вакцинувати до повного одужання).

Відповідно до чинного законодавства, щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, вакцини проти грипу не закуповуються за кошти державного бюджету. Оскільки в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського великого значення надають контролю за станом здоров’я студентів та його працівників профком спільно з адміністрацією ВНЗ закупив 100 доз вакцини «ВАКСІГРИП/VAXIGRIP» (суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл). У медпункті ТДМУ, який розташований в гуртожитку №1 на вулиці Живова, проведено щеплення студентів нашого вишу.