Науковці ТДМУ взяли участь у ХVІІІ Всесвітньому конгресі з питань гінекологічної ендокринології

На базі виставкового центру Firenze Fiera, що у місті Флоренція (Італія), 7-10 березня 2018 року відбувся ХVІІІ Всесвітній конгрес з питань гінекологічної ендокринології. Цей захід є великою науковою подією, яка в одному місці зібрала видатних науковців та молодих вчених. Спікерами конгресу були вчені та практикуючі лікарі з понад 50 країн світу. До делегації України увійшло понад 30 науковців і лікарів-практиків, троє з яких були доповідачами.

У конгресі взяли участь заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри акушерства та гінекології ТДМУ Стефан Хміль та асистент цієї кафедри Марія Хміль, яка була спікером на цьому конгресі та виступила з доповіддю на тему «Benefits of the use of Myoinositol (FT 500Plus) in women with polycystic ovary syndrome undergoing invitro fertilization in antagonist protocols with agonist trigger to prevent the OHSS». Під час неофіційного спілкування в рамках конгресу професор Хміль С.В. та Хміль М.С. мали нагоду обговорити актуальні питання з президентом конгресу, президентом Міжнародної асоціації гінекологічної ендокринології, завідувачем кафедри акушерства та гінекології Пізанського університету, президентом Європейського товариства гінекологічних та акушерських досліджень, екс-президентом Міжнародного товариства менопаузи Genazzani Andrea, а також колегами-науковцями з Данії, Бельгії, Німеччини, Італії, Франції та ін.

Учасники конгресу мали можливість ознайомитися з новими досягненнями в медицині, і, зокрема, в акушерстві та гінекології, гінекологічній ендокринології, репродуктивній медицині, онкогінекології, хірургії. Велику увагу спікери конгресу приділяли важливості ведення здорового способу життя та його впливу на стан соматичного та репродуктивного здоров’я жінки.

У рамках конгресу діяли такі секції:

• Гінекологічна ендокринологія та майбутнє жіночого здоров’я.
  • Допоміжні репродуктивні технології: нові досягнення та нові можливості.
  • Синдром полікістозних яєчників та застосування допоміжних репродуктивних технологій: предиктори та основні підходи до лікування.
  • Метаболічні порушення та їх вплив на репродуктивне здоров’я жінки.
  • Збереження фертильності: можливості та стратегії.
  • Тандем хірургів та гінекологів-ендокринологів в репродуктивному здоров’ї жінки.
  • Онкогінекологія: нові тенденції у діагностиці та лікуванні раку яєчників та молочної залози.
  • Ендометріоз: етіологія та патогенез.
  • Порушення менструального циклу в жінок різної вікової категорії.
  • Цікаві аспекти контрацепції.
  • Інтракринологія як новий напрямок в медицині.
  • Роль екзогенних статевих гормонів під час вагітності.
  • Менеджмент гормональної замісної терапії.
  • Альтернативні методи лікування пацієнтів з доброякісними пухлинами та гіперпластичними процесами матки у жінок репродуктивного віку.
  • Серцевосудинні захворювання у жінок в період менопаузи.