Фахівці ТНМУ здійснили медичний огляд вихованців Новосільського обласного спеціального навчально-виховного комплексу

22 січня 2020 року медична бригада фахівців Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відвідала Новосільський обласний спеціальний навчально-виховний комплекс. Мета виїзду – проведення медичного огляду дітей-вихованців цього центру. До складу бригади увійшли доценти кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Воронцова Т.О. (дитячий гастроентеролог), Волянська Л.А. (дитячий інфекціоніст), Мудрик У.М. (дитячий пульмонолог), Левенець С.С. (дитячий алерголог, лікар загальної практики сімейної медицини), Крицький І.О. (дитячий хірург). Також з дітьми працювала лікар-інтерн ЛОР-відділу ТУЛ Статкевич Т.С. ЖДо команди фахівців долучились спеціалісти-психіатри – Коваль М.Є. (асистент кафедри психіатрії) та Харковська Т.В. (лікар-інтерн психіатр КНП «ТОКПЛ» ТОР).

Було оглянуто 76 дітей, які мали основний діагноз – різні ступені затримки розумового розвитку, розлади психологічного розвитку. Під час  оглядів і спілкування з дітьми психіатри надавали поради з психо-педагогічної корекції дітей. ЛОР-лікар ретельно оглянула всіх дітей, виявила 2 сторонніх тіла в носових проходах (ці діти негайно були відправлені до стаціонару), дітям з простудними захворюваннями було призначено лікування.

Доцентом Крицьким І.О. була виявлена хірургічна патологія у 8 дітей (кріпторхізми, пупкові кили), цим дітям рекомендовано  лікування в умовах хірургічного стаціонару. Педіатрами також виявлено низку патологій (ВСД, функціональний систолічний шум, порушення фізичного розвитку, функціональні дисфункції гепатобіліарної системи, атопічний дерматит та інші). Всім дітям з виявленими соматичними захворюваннями було розписано лікування, яке не передбачало направлення в стаціонар.

Хочемо відмітити лікаря навчально-виховного комплексу Кузика Богдана Дмитровича, якій піклується за здоров’я дітей, постійно був присутнім під час медогляду, розповідав про анамнези дітей, їх особливості, що дуже допомогло в оцінці здоров’я кожної дитини.

Висловлюємо подяку директору комплексу Комедній Д. Й. та її заступниці Крижовачук Г.Є. за гарну організацію проведення медогляду.