Студент ТДМУ виборов перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з професійно-орієнтованої дисципліни «Патоморфологія»

28-29 березня 2019 року на базі кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судової медицини Тернопільського державного медичного університету було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни «Патоморфологія».

До складу журі олімпіади увійшли:

Голова журі : Ярослав Ярославович Боднар – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судової медицини ТДМУ;

Романюк Анатолій Миколайович –  доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної анатомії Сумського державного медичного університету;

Тертишний Сергій Ігорович – доктор медичних наук, завідувач кафедри патологічної анатомії і судової медицини з основами права Запорізького державного медичного університету;

Короленко Ганна Спиридонівна –  кандидат медичних наук, доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Дніпропетровської медичної академії;

Ройко Наталія Віталіївна – кандидат медичних наук, доцент кафедри патологічної анатомії  з секційним курсом Української медичної стоматологічної академії (Полтава);

Бочарова Тетяна Вікторівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри патологічної анатомії Харківського національного медичного університету;

В’ячеслав Діброва Андрійович – доцент кафедри патологічної анатомії №2 Національного медичного університету імені О.Богомольця.

Високоповажних гостей зустріли проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Гаврилович Шульгай, завідувач кафедри, професор Ярослав Ярославович Боднар, професор кафедри Петро Романович Сельський та колектив кафедри.

Учасниками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни «Патоморфологія» було 89 студентів 3-5 курсів з різних медичних вишів України, яких в день відкриття з початком конкурсних випробувань привітали проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Гаврилович Шульгай та завідувач кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судової медицини ТДМУ, професор Ярослав Ярославович Боднар, які зазначили, що «Тернопільська земля багата талантами, мальовничою природою та гостинністю. Зокрема, Іван Якович Горбачевський, чиє ім’я носить ТДМУ, вперше у світі штучно синтезував сечову кислоту і встановив механізм її утворення в людському та тваринному організмах. Згодом це відкриття дало змогу розробити метод діагностування і лікування специфічних захворювань. Ще один наш краянин Іван Пулюй відкрив х- промені, пізніше названі рентгенівськими. Нині діючий президент НАМН України Віталій Цимбалюк є випускником нашого університету».

Змагання відбулися у 5 етапів: журі оцінювало теоретичні знання учасників олімпіади з усіх розділів навчальної дисципліни шляхом тестування, володіння практичними навичками діагностики макроскопічних і мікроскопічних проявів патологічних процесів та хвороб. Також було проведено конкурс «Клініко-патологоанатомічні паралелі» на вміння проводити клініко-морфологічний аналіз на основі причинно-наслідкових співвідношень та конкурс «Ерудит».

Наступного дня журі оголосило підсумки під час урочистого закриття олімпіади. Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Гаврилович Шульгай від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Михайловича Корди, адміністрації університету і колективу кафедри привітав олімпійців з успішним завершенням змагання, під час якого його учасники продемонстрували високий рівень знань.

Короленко Ганна Спиридонівна,  доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Дніпропетровської медичної академії, від імені гостей подякувала колективу кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судової медицини ТДМУ за відмінно організований захід.

Нагородження переможців здійснив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Гаврилович Шульгай.

У номінації «Володіння практичними навичками діагностики мікроскопічних проявів патологічних процесів та хвороб» лідерами стали студенти Ірина Фещенко (ТДМУ), Анастасія Сандюк (СумДУ), Артем Маланчук (ТДМУ), Євген Дивоняк (БДМУ), Кирило Іщук (ДМА).

У номінації «Володіння практичними навичками діагностики макроскопічних проявів патологічних процесів та хвороб» найкращі знання продемонстрували Максим Хміль, Анна Кука, Сергій Лук’яненко (ТДМУ), Марія Рибалко (СумДУ), Катерина Боровлева (ХНМУ).

У конкурсі «Ерудит» перемогли Максим Лук’яненко (ТДМУ), Вікторія Єкименко (СумДУ), Ярослава Габорець (ВНМУ), Марія Мартинець (ІФНМУ), Денис Іванченко (ХНУ).

У конкурсі «Клініко-патологоанатомічні паралелі» перемогу здобули: Олександра Ширакова (ХНМУ), Марія Байдак (УМСА), Яніна Бошкова (ОНМУ), Олександр Демченко (ЗДМУ), Діана Астахова (ДМА).

За результатами оцінювання теоретичних знань учасників олімпіади з усіх розділів навчальної дисципліни (на основі комп’ютерного тестування та оцінювання) переможцями стали Надія Попова (ЛДМУ), Владислав Гвоздь (ХНУ), Анастасія Таранченко (ДМА), Богдан Висоцький (ЗДМУ), Катерина Белоусова (БДМУ).

Абсолютними переможцями олімпіади стали Андрій Пасемків (ТДМУ) – перше місце.

Друге місце вибороли Ірина Молокова (ДМА), Аліна Мазур (УМСА), Аліна Товстиженко (СумДУ).

Третю сходинку посіли Ігор Тертишний (ЗДМУ), Ренат Михайленко (КНМУ), Владислав Токарев (ХНМУ), Олександра Карпінська (ЛНМУ).

Переможці отримали дипломи, інші студенти – грамоти та сертифікати учасників олімпіади.

Після урочистого закриття олімпіади її учасники здійснили  цікаву екскурсію до Марійського духовного центру Зарваниця в Теребовлянському районі — місця паломництва вірян з усієї України.