ІІ Регіональна науково-практична конференція «Українська професійна мова: історія і сучасність» відбулася в ТДМУ

На базі кафедри української мови Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 23-24 червня цього року відбулася ІІ Регіональна науково-практична конференція, присвячена актуальним проблемам функціонування української професійної мови у синхронічному й діахронічному аспектах.

Матеріали до участі в конференції подали не лише науковці Тернополя, Івано-Франківська, Вінниці, а й Києва, Харкова, Кривого Рогу, Полтави, Херсона, Сум.

Роботу симпозіуму очолила завідувач кафедри української мови, доцент Марія Тишковець.

З вітальним словом до учасників звернувся директор навчально-наукового інституту моделювання та аналізу патологічних процесів ТДМУ, доцент кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання Валерій Дідух.

DSC07070

Доповіддю «Дві кодифікації медичної професійної мови» конференцію відкрив доцент кафедри української мови Володимир Юкало.

DSC07081

Про важливість фoрмувaння кoмунiкaтивнoї культури студентiв вищих нaвчaльних закладів розповіла доцент кафедри іноземних мов Іванна  Ворона.

DSC07086

Із доповіддю «Дидактична медико-біологічна поема «Про властивості трав» Одо із Мена: тематика і проблематика» виступив викладач кафедри української мови Ігор Гаврищак.

DSC07100

Цікавою була доповідь доцента кафедри української мови Марії Тишковець, у якій ішлося про назви контактів мобільного звʼязку у мовній практиці студентів медичного ВНЗ.

DSC07105

Проблемі медичних інтродуктивів у лексикографічній практиці 20 -30 рр. ХХ століття присвятила виступ доцент кафедри української мови Тетяна Мельник.

DSC07118

Аналіз діалектних назв пневмонії у говірках Підгаєччини Тернопільської області здійснила у своїй доповіді доцент кафедри української мови Оксана Новіцька.

DSC07122

Учасники конференції відзначили важливе значення української мови у професійній діяльності фахівців різних галузей та прийняли відповідну резолюцію.

DSC07135

За матеріалами ІІ Регіональної науково-практичної конференції «Українська професійна мова: історія і сучасність» опубліковано збірник тез.