ІІІ Регіональна науково-практична конференція «Українська професійна мова: історія і сучасність» відбулася в ТДМУ

22-23 червня 2017 року на кафедрі української мови Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася ІІІ регіональна науково-практична конференція, присвячена 60-річчю ТДМУ.

На конференції розглянуто актуальні проблеми функціонування української професійної мови у синхронічному й діахронічному аспектах.

Цього року матеріали до участі у форумі подали науковці з Тернополя, Івано-Франківська, Вінниці, Києва, Дніпра.

Роботу конференції очолила завідувач кафедри української мови, доцент Марія Тишковець.

image001

З вітальним словом до учасників звернувся директор ННІ моделювання та аналізу патологічних процесів Віктор Лотоцький.

image002

Учасники конференції тепло привітали ветерана праці нашого університету Галину Нановську. З нагоди ювілею їй було вручено вітальну адресу ректора ТДМУ.

image003 image004 image005

Ювілярка щиро подякувала адміністрації університету й усім присутнім.

image006 image007

Професор кафедри анатомії людини Антоніна Пришляк у своєму виступі підкреслила важливу роль української мови для викладання дисциплін професійного спрямування, зокрема анатомії людини, наголосила на необхідності міжособистісної комунікації під час виконання професійних обов’язків.

image008

Про головні етапи розвитку й досягнення колективу кафедри протягом її існування розповів у доповіді «Кафедра української мови: історія і персоналії» доцент Володимир Юкало.

image009

Етимологію деяких медичних термінів грецького й латинського походження було розглянуто в доповіді доцента кафедри іноземних мов Іванни Ворони «Мiфoлoгiчнa oснoвa медичних термiнiв».

image010

Темі обміну інформацією за допомогою позамовних комунікативних елементів присвячено доповідь «Використання невербальних засобів спілкування у професійному спілкуванні лікарів» Ірини Заяць, вчителя вищої категорії української мови й літератури ТЗОШ № 23.

image011

З доповіддю «Садочок» Валафріда Страбона і становлення жанру медико-біологічної поеми в європейській середньовічній літературі» виступив доцент кафедри української мови Ігор Гаврищак.

image012

Цікавою була доповідь доцента кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання Валерія Дідуха «Засади медицини у геніальній філософській поемі Лукреція Кара «Про природу речей».

image013

Учасники конференції відзначили важливе значення української мови у професійній діяльності фахівців різних галузей та прийняли відповідну резолюцію.

image014 image015 image016

Під час роботи науково-практичної конференції діяла виставка наукових та науково-методичних праць викладачів кафедри. Зокрема тут було представлено національний підручника «Українська мова (за професійним спрямуванням)» (Київ, 2017), один зі співавторів якого доцент В.Я. Юкало; посібник «Українська мова для іноземних студентів», створений викладачами кафедри 2013 року й неодноразово перевиданий; інші посібники та численні фахові збірники зі статтями співробітників кафедри української мови.

image017 image018 image019

За матеріалами ІІІ Регіональної науково-практичної конференції «Українська професійна мова: історія і сучасність», присвяченої 60-річчю Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, опубліковано збірник тез.