Науковці ТНМУ взяли участь у XXXV з’їзді Польського педіатричного товариства

На запрошення декана медичного факультету Жешувського університету, організатора «XXXV Zjazd Polskiego Towarzhystwa Pediatrycznego», dr hab., prof. Artur Mazur науковці Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 5-7 вересня 2019 року взяли активну участь у роботі цього форуму.

З’їзд став платформою для зустрічі педіатрів з багатьох країн світу – загалом на конгрес прибуло понад 1200 делегатів з Польщі, України, Європи, Великобританії, Китаю. Тернопільську область представила чисельна делегація у складі науковців та практичних лікарів краю.

Делегація Тернопільського національного медичного університету та професор М.Е.Маменко (Національна академія післядипломної освіти ім. Шупика).

Робота проходила в режимі пленарних, секційних засідань, майстер-класів та дискусій. Загалом програма конгресу охопила 32 пленарні сесії, на яких провідними спеціалістами було представлено 155 усних та 159 стендових доповідей, проведено 7 майстер-класів та 6 зустрічей з експертами.

Програма з’їзду була насиченою та різноплановою, присвяченою багатьом актуальним питанням педіатрії – епідеміологічним особливостям найпоширеніших захворювань на сучасному етапі, лікувально-профілактичним заходам, з урахуванням новітніх даних щодо складних молекулярних, імунних, генетичних механізмів розвитку патологій у дітей.

На з’їзді акцентувалась увага на новітніх рекомендаціях діагностики та лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, особливий інтерес викликала доповідь про сучасні методи діагностики целіакії у дітей, цікавою була дискусія про застосування різних форм пребіотиків, пробіотиків, симбіотиків у педіатричній практиці. Низкою доповідачів піднімались питання вигодовування, харчових звичок в сім’ї, проблем ожиріння в світі.

Лекції провідних ендокринологів висвітлювали особливості перебігу ендокринної патології на сучасному етапі, важливість вчасної діагностики  та лікування з допомогою найновіших методів та пристроїв, що були детально представлені на майстер-класах. Не оминули увагою таке важливе питання, як вакцинація – доповідачами були наведені сучасні дані щодо можливості профілактики найбільш загрозливих інфекцій у дітей, представлені результати новітніх клінічних досліджень, обговорені методики вакцинації дітей з супутньою патологією. Низка доповідей була присвячена сучасним проблемам кардіоревматології, пульмонології, алергології, нефрології, неонатології. Акцентувалась увага на новітніх рекомендаціях щодо проведення реанімаційних заходів у новонароджених, особливості амбулаторного спостереження за немовлятами різного гестаційного віку, менеджменту інфекційної патології, сучасні методики виходжування передчасно народжених дітей.

На форумі були представлені усні та постерні доповіді науковців Тернопільського національного медичного університету: «Kangaroo care with skin-to-skin contact and short-term outcomes for very preterm infants», «The glycemic state in ukrainian adolescents with overweight and obesity»,  «Metabolic disorders in adolescents with overweight and obesity», «Short and long-term impact of exposure to the main factors of environment on children with hypersensitivity in Ukraine», «Molecular genetic studies of gene polymorphism of β2-adrenoreceptors in children with bronchial asthma».

Доцент Фурдела В.Б представляє спільну наукову роботу «The glycemic state in Ukrainian adolescents with overweight and obesity».

Асистент Сарапук І.М. представляє результати спільної наукової роботи «Kangaroo care with skintoskin contact and shortterm outcomes for very preterm infants».

Постерна презентація проф.Павлишин Г.А, ас. Сливи В.В.  «Short and longterm impact of exposure to the main factors of environment on children with hypersensitivity in Ukraine».

Постерна презентація проф. Павлишин Г.А., асп. Шульгай А.-М.А. «Metabolic disorders in adolescents with overweight and obesity».

Висловлюємо щиру подяку адміністрації Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського за надану можливість взяти участь в XXXV з’їзді Польського педіатричного товариства та можливість представити результати наукових досліджень на міжнародному рівні.