У виставковій галереї бібліотеки ТДМУ відкрито виставку копій чудотворних ікон

У мистецькій галереї бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 18 вересня 2018 року під час декади відкритих дверей, яка організована з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, відбулося відкриття виставки копій чудотворних ікон з приватного зібрання тернопільської колекціонерки, лікаря-фітотерапевта, авторки поетичних збірок, члена Національної спілки журналістів України, професора Віденського університету Марії Тройчак.

Свою унікальну колекцію пані Марія збирає впродовж сімнадцяти років, подорожуючи духовними святинями України та 52-х країн світу. З кожної подорожі вона привозить додому копії чудотворних ікон. Упродовж цього часу їх назбиралося понад дві сотні.

На виставці у бібліотеці ТДМУ представлено майже 60 копій. У експозиції – чудотворні святині з Італії, Ізраїлю, Іспанії, Португалії, Німеччини, Франції, Чехії.

Виставку організовано з ініціативи та за сприяння голови Тернопільського обласного відділення Українського фонду культури, поета і громадського діяча Володимира Барни.

Відкриття виставки копій чудотворних ікон почалося з благословення духівника Тернопільського обласного відділення Українського фонду культури, отця Богдана Зінченка.

Своїми враженнями поділилися голова Тернопільського відділення Українського фонду культури Володимир Барна, депутат Тернопільської міської ради Любомир Балук, голова правління Ліги підприємців «Українська справа», член правління фонду культури Михайло Ратушняк, член Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України Роман Руснак.

На урочистому відкритті виставки були також присутні викладачі та студенти ТДМУ.

Виставка копій чудотворних ікон експонуватиметься у бібліотеці до 8 жовтня.

Запрошуємо усіх бажаючих.