У ТДМУ відбулася VІІІ науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології»

Фахівці стоматологічного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського організували VІІІ науково-практичну конференцію «Інноваційні технології в стоматології», яка відбулася 23 вересня цього року на базі навчального корпусу на вул. Чехова, 3 в  лекційній аудиторії № 9.

dsc_2613 dsc_2628 dsc_2632

Мета конференції – обговорити актуальні питання діагностики, лікування та профілактики стоматологічних захворювань.

З вітальним словом до учасників конференції від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

Він наголосив на тому, що за період становлення стоматологічного факультету досягнуто значних успіхів у науково-педагогічній роботі, зроблено великий обсяг робіт для покращення практичної підготовки студентів. Зокрема отримано ліцензію на стоматологічну практику, що дасть можливість викладачам кафедр виконувати лікувальне навантаження на власній клінічній базі. Важливим здобутком є розширення навчальних площ для кафедр стоматологічного факультету зі створенням двох фантомних класів для студентів-стоматологів. Це значно підвищує рівень їх практичної підготовки. Капітально відремонтовано стоматологічне відділення університетської клініки. Значна увага приділяється науково-дослідній роботі на кафедрі. Більшість викладачів стали кандидатами і докторами наук. Саме завдяки науково-практичним конференціям, які організовує стоматологічний факультет, молоді науковці мають змогу оприлюднити результати своїх досліджень, ознайомитися з науковими здобутками передових наукових стоматологічних шкіл України, взяти участь у дискусіях. На завершення Іван Миколайович побажав усім учасникам конференції плідної праці.

dsc_2649 dsc_2650 dsc_2652  dsc_2698

За результатами конференції опубліковано збірник тез, який включає понад 80 матеріалів доповідей учасників Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, Української медичної стоматологічної академії, Буковинського державного медичного університету, Інституту спадкової патології АМН України (м.Львів), Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Дніпропетровської медичної академії, Донецького національного медичного університету імені М.Горького, Івано-Франківського національного медичного університету, Луганського державного медичного університету, Харківського національного медичного університету, Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, Ужгородського національного університету, практикуючих лікарів-стоматологів та виробників медичного стоматологічного обладнання.

Під час двох пленарних засідань учасники конференції мали змогу заслухати та обговорити 27 усних і 1 стендову доповідь.

kordiyak
Завідувач кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, професор Кордіяк А.Ю.

Слухачі з особливою зацікавленістю слухали доповіді, які стосувалися клінічних випадків з практики. Зокрема у своєму виступі завідувач кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, професор Кордіяк А.Ю. навів клінічний приклад системної реакції організму на імплантат, де домінували ознаки психологічних порушень.

dsc_2656
Доцент кафедри хірургічної стоматології ТДМУ Скакун Л.М.

Доцент кафедри хірургічної стоматології ТДМУ Скакун Л.М. розповів про клінічний випадок, який спонукав до розробки нового способу пластики губи кута рота після радикального видалення злоякісної рецидивуючої пухлини великих розмірів.

dsc_2611
Асистент кафедри дитячої стоматології ТДМУ Мартиць Ю.М.

Асистент кафедри дитячої стоматології ТДМУ Мартиць Ю.М. ознайомив із клінічною ситуацією, пов’язану із тяжкістю диференціальної діагностики патології скронево-нижньощелепного суглоба.

bukovyna

Молоді вчені Буковинського медичного університету оприлюднили результати дослідження патології тканин пародонта в умовах дисфункції щитовидної залози, сучасних методів діагностики і комплексного лікування хворих з проявами генералізованого катарального гінгівіту, хронічного генералізованого парадонтиту, альвеолітів.

dsc_2641 dsc_2733

lviv

Варто відмітити, що в роботі конференції взяли активну участь студенти–іноземці, зокрема N.W.Mashumba, Godbless Tigere, які під керівництвом асистента кафедри дитячої стоматології Сидлярук Н.І. дослідили вплив тютюнового диму на стан мікрофлори ротової порожнини та його роль у розвитку карієсу.

godbless-tigere

sidorovich

Jan Kovalski, Аdrianna Sidorowicz з Польщі доповіли про роль гігієни порожнини рота у розвитку патології пародонта.

dsc_2620

За результатами конференції була прийнята резолюція. Матеріали конференції опубліковані у збірнику «Інноваційні технології в стоматології».

Інформація надана деканатом стоматологічного факультету.