У ТДМУ відбулося засідання спеціалізованої вченої ради

У залі засідань спеціалізованих вчених рад Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 25-26 вересня відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01.

На порядку денному було:

1. Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук Кузняк Наталії Богданівни «Порівняльний ембріогенез носової ділянки людини і деяких ссавців» за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія. Науковий консультантМакар Богдан Григорович, доктор медичних наук, професор, професор кафедри анатомії людини імені М.Туркевича (Буковинський державний медичний університет). Офіційні опоненти: 1. Шульгай Аркадій Гаврилович, доктор медичних наук, професор, професор кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з медичною статистикою (Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського). 2. Проніна Олена Миколаївна, доктор медичних наук, професор, професор кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії (Українська медична стоматологічна академія). 3. Масна Зоряна Зеновіївна, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри оперативної хірургії з топографічною анатомією (Львівський національний медичний університет імені Д.Галицького).

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук Колосової Ірини Іванівни «Морфофункціональні зміни в яєчниках щурів під впливом ацетату свинцю в комбінації з цитратами заліза, золота та срібла» за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія. Науковий керівникШаторна Віра Федорівна, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри медичної біології, фармакогнозії та ботаніки (Дніпропетровська медична академія МОЗ України). Офіційні опоненти: 1. Котляренко Лідія Теодорівна, доктор біологічних наук, професор, професор кафедри криміналістичних експертиз (Національна академія внутрішніх справ МВС України). 2. Піскун Раїса Петрівна, доктор біологічних наук, професор, професор кафедри медичної біології (Вінницький національний медичний університет імені М.Пирогова).

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Іванків Яни Ігорівни «Патогенетичне обґрунтування гепатопротекторної дії мелатоніну при цукровому діабеті» за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія. Науковий керівникОлещук Олександра Михайлівна, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології з клінічною фармакологією (Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського). Офіційні опоненти: 1. Камишний Олександр Михайлович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології (Запорізький державний медичний університет). 2. Заморський Ігор Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології (Буковинський державний медичний університет).

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Пиндуса Володимира Богдановича «Патофізіологічні механізми формування експериментального алергічного альвеоліту при адреналіновому пошкодженні міокарда та фармакологічна корекція» за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія. Науковий керівникРегеда Михайло Степанович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної фізіології (Львівський національний медичний університет імені Д.Галицького). Офіційні опоненти: 1. Бондаренко Юрій Іванович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної фізіології (Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського). 2. Роговий Юрій Євгенович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри патологічної фізіології (Буковинський державний медичний університет).

На підставі результатів таємного голосування та прийнятого висновку спеціалізованою вченою радою Д 58.601.01 прийнято позитивне рішення щодо присудження Кузняк Наталії Богданівні наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія; Колосовій Ірині Іванівні наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія; Іванків Яні Ігорівні та Пиндусу Володимиру Богдановичу  наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія.