Викладачі і студенти ТДМУ взяли участь в «наукових пікніках»

Незважаючи на погодні умови, представники Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 27 вересня на Театральному майдані ознайомлювали діток нашого міста з медичними премудростями в рамках заходу «Наукові пікніки». Такі представлення експериментів відбулися в Тернополі втретє. Цього разу бажання ознайомити дітей з науковими винаходами виявило 35 команд, серед яких були представники Польщі та багатьох областей України. Упродовж дня малеча побачила майже півтисячі дослідів. «Наукові пікніки» цього року також відбуваються в Харкові, Києві, Кривому Розі, Дніпропетровську, Дубно, Луцьку, Одесі, Вінниці.

Naukovi-pikniky-15097902

Naukovi-pikniky-15097952

Асистент кафедри медичної біології ТДМУ Олена Ружицька розповіла, що їхній підрозділ зробив акцент на паразитарній інвазії. «Ми в доступній формі пояснюємо дітям те, чому потрібно мити руки. Головне завдання – уникнути зараження тими чи іншими гельмінтами. Окрім того, ми представили експонати отруйних тварин, які зустрічаються в нашому регіоні і Україні зокрема. Це досить актуально після того, як нещодавно поблизу ЗОШ №11 учні знайшли гадюку. Також є експонати змій, отрута яких використовується у виробництві різних ліків. Дітям цікаво в нашому наметі, адже через тактильні відчуття вони можуть сприйняти отриману інформацію і краще її засвоїти», – додала Олена Ружицька.

Naukovi-pikniky-15097927 Naukovi-pikniky-15097896 Naukovi-pikniky-15097898 Naukovi-pikniky-15097913 Naukovi-pikniky-15097925

Завідувач кафедри медичної біології, професор Лариса Федонюк з легкістю розповідала тернопільським дітлахам про розвиток людини від зачаття до виношування в утробі матері.

Naukovi-pikniky-15097932 Naukovi-pikniky-15098005 Naukovi-pikniky-15098007

«Пропоную вам переглянути свої фотографії у дуже-дуже ранньому віці. Ось це ви у два тижні свого життя. Це вже вам місяць, а тут вже маєте руки і очі. А розпочався ваш життєвий з татової і маминої клітинок», – пояснювала малечі пані Лариса.

Вони ж, відкривши рота, уважно слухали розповідь, а потім довго розглядали світлини плода в утробі мами. Намет ТДМУ відвідали міський голова Сергій Надал і голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Вони також з задоволенням послухали студентів і викладачів.

Naukovi-pikniky-15097998 Naukovi-pikniky-15098020 Naukovi-pikniky-15098026 Naukovi-pikniky-15098030 Naukovi-pikniky-15098035

Також студенти ТДМУ демонстрували вимірювання рівня глюкози за допомогою експрес-методу. Приємно, що батьки не злякалися прохолодної погоди і привели своїх діток на Театральний майдан. Було на що подивитися, в чомусь взяти участь і пізнати багато цікавого. А ми ж готуватимемося до участі в наступних «Наукових пікніках».