Студенти ТДМУ гідно представили свій університет під час ІХ Міжнародної християнської медичної конференції для студентів (ІCMA)

ІХ Міжнародна християнська медична конференція для студентів (ІCMA) відбулася 12-14 жовтня 2018 року у Вінниці. Цей захід організувала Міжнародна християнська медична асоціація в Україні (icmau.com). Координаторами ICMA в Тернополі були студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Ідову Гідеон Олуватобі (Idowu Gideon Oluwatobi), Брей Ісаак (Bray Isaac), Агарен Даніель (Agaren Daniel), Окойє Глорія (Okoye Gloria), Бакаре Сандра (Bakare Sandra).

Цьогорічна конференція прийняла понад 300 учасників з різних університетів України (Київ, Харків, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Суми). Вони мали можливість представити свої науково-дослідницькі роботи. Крім того, кожен зі студентів на вибір відвідав 4 майстер-класи з різних галузей медицини, які проводили 15 запрошених висококласних викладачів з 12 країн. Серед них:

Ерін Аран (Erin Arant), США/Україна – «Інтеграція принципів професійної терапії у вашу практику для покращення якості орієнтованої на пацієнта допомоги»( Integrating Principles of Occupational Therapy in your Practice to Improve the Quality of Patient Centered Care);

Мартін Бак (Martin Bac), Університет Преторії, Південна Африка – «Як організувати медичну допомогу під час надзвичайних ситуацій» (How to Organize Medical Care During an Emergency;

Джанет Галлахер (Janet Gallaher), Англія – «Що означає бути хорошим лікарем» (What is a Good Doctor?);

Руслана Харковенко, Україна – «Проблеми,  основані на виборі медичної спеціальності та навчанні» (Problem Based Learning, Choosing Your Medical Specialty);

Іфеані Онах (Ifeanyi Onah), Нігерія – «Лікування  гострих травм руки» (Management of Acute Injuries of the hand);

Рик Пол (Rick Paul), Нідерланди – «Набряки шиї: як поставити правильний діагноз» (Swellings in the neck: How to make a correct diagnosis);

Джим Пейпон (Jim Peipon), США / Україна «Отоскопічний огляд  дитини» (The Pediatric Otoscopic Exam);

Грейс Петкович (Grace Petkovic), Великобританія – «Що таке ембріон? Це важливо? Етика навколо початку життя» (What is the embryo? Does it matter? Ethics around the beginning of life);

Олена Покришко, Україна – «Бактеріальні діарейні інфекції та їх лабораторна діагностика»;

Керол Роулі (Carol Rowley), США – «Розшифрування ЕКГ» (ECG interpretation);

Юлія Стародубець, Киргистан – «Перша допомога при критичних станах» (First Aid in Critical Stituations);

Джо Уотсон (Joe Watson), Англія – «Медичний гуманітаризм: огляд ключових дебатів та питань» (Medical Humanitarianism: An Overview of the Key Debates and Questions);

Ненсі Весеталь (Nancy Wespetal), США / Україна – «Болі в суглобах: причина їх появи» (Pain in the joints:  The reason they come);

Манфред Візер (Manfred Wieser), Австрія – «Сексуальні передані хвороби – виклик для лікаря / пацієнта» (Sexual transmitted diseases – A Challenge for Physician/Patient);

Хізер Хейвуд  (Heather Haywood), Шотландія – «Турбота про опікунів» (Caring for care).

Студенти факультету іноземних студентів ТДМУ взяли найактивнішу участь у роботі ІCMA. Декілька з них презентували свої дослідницькі роботи для учасників конференції. Наприклад, студентка п’ятого курсу Озьома Чінонє Нвосу представила роботу «Оцінка неонатальної болі», студенти шостого курсу Ашара Чинело Джессіка – «Набута метгемоглобінемія в дитячому житті», Брей Ісаак – «Якість оцінки життя молодих людей, хворих на хронічну ниркову недостатність».

Окрім того, вони вибороли третє місце у конкурсі талантів, який відбувся під час концерту International night. Танцювальну композицію представили Огунладе Олуватосін Фелікс, Фатунде Толувалопе, Хунїнбо Хепі Абіола, Брей Ісаак.

Студенти ТДМУ висловлюють подяку ректору, декану університету, які сприяли їх участі у ICMA-2018 та доктору Джиму Пейпону – президенту Ukraine Medical Outreach, який є дорадником у організації конференції.