Перший офлайн-тренінг у рамках проєкту «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care» (SAFEMED +) у ТНМУ

У рамках програми Erasmus+ КА2 «Розвиток потенціалу вищої освіти – спільні проекти» (Capacity Building in the Field of Higher Education – Joint Projects) Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського у партнерстві із 7 іншими членами консорціуму отримали фінансування від Європейського Союзу на імплементацію спільного проєкту на тему «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care, SAFEMED+» (Симуляційне навчання на бакалавраті з медичної освіти для підвищення безпеки та якості обслуговування пацієнтів); реєстраційний номер 618812-EPP-1-2020-1-GE-EPPKA2-CBHE-JP.

Проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти – це проєкти  міжнародної співпраці на основі багатосторонніх партнерств переважно між закладами вищої освіти з країн-членів Програми та країн-партнерів Програми. Capacity Building in the Field of Higher Education – Joint Projects передбачає розробку освітніх програм шляхом підготовки інноваційних курсів та методик.

Основною метою проєкту SAFEMED+ є розробка механізмів покращення якості медичної освіти шляхом модернізації та впровадження програми базових клінічних навичок відповідно до стандартів Всесвітньої федерації медичної освіти та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

20 жовтня 2021 за участі координаторів проєкту Ії Аваліані та Акакія Сепашвілі (Тбіліська медична академія, Грузія), представників Буковинського державного медичного університету Ігоря Геруша, Тетяни Білоус, Галини Білик і Володимира Ходоровського, а також представників нашого університету Наталії Лісничук і Тетяни Ковальчук, експертів Національного Erasmus офісу (NEO) Іванни Атаманчук (експерт з моніторингу проєктів, з питань академічної мобільності університетів) та Вероніки Ткаченко (експерт з адміністративних питань проєкту, з реєстрації проєктів МТД) проведено превентивний моніторинг проекту «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care  (SAFEMED +)». З вітальним словом до учасників зібрання звернулися керівник експертної групи з розвитку медичної освіти Директорату освіти, науки та кадрів МОЗ Наталія Мартинова та заступник голови Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти Олена Єременко.

Також 21-23 жовтня 2021 на базі Тернопільського національного університету імені І.Горбачевського відбувся перший тренінг для учасників проєкту у форматі офлайн. ТНМУ відвідали наші партнери у4 SAFEMED+: професор Ія Аваліані – Тбіліська медична академія (Грузія), д-р Акакій Сепашвілі – Тбіліська медична академія (Грузія), професор Сісяна Ломашвілі – Тбіліська медична академія (Грузія), професор Тінатін Чіковані – Тбіліський державний медичний університет (Грузія), д-р Ані Рапян – Єреванський державний медичний університет (Вірменія), д-р Хаік Ховханнісян – Університет Гайбусак (Єреван, Вірменія), професор Віктор В. Арче – Університет Сантьяго де Компостела (Іспанія), д-р Хосе А. Костойя – Університет Сантьяго де Компостела (Іспанія), д-р Паоло Ф. Фагоне – Університет Катанії (Італія).

З вітальним словом до учасників тренінгу звернулися заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак та генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти і науки Тетяна Орабіна.

Упродовж триденного інтенсиву партнери проєкту прочитали низку інформативних лекцій, а саме:

• Dr. Lina Zabulienė (Vilniaus Medicinos Draugija, Lithuania)

“Teaching of communication skills in 3 countries: differences and similarities”, “Diversity, challenges and opportunities in teaching of communication skills”;

• Víctor M. Arce (Full Professor of Medical Physiology, Universidade de Santiago de Compostela, Spain) «Implementation of the national- wide OSCE graduation exam in Spain»;
  • Daniela Puzzo (Full Professor of Physiology, University of Catania, Italy) «Clinical training for MD students: from the beginning to graduation. Our experience».

У рамках тренінгу також відбулися надзвичайно продуктивні воркшопи:

• Workshop 1: Facilitators; Tsisana Lomashvili and Akaki Sepashvili «Creation of the Objective Structured Clinical Examination (OSCE) model for graduation year of MD program»;
  • Workshop 2 : Facilitators: Victor Arce, Tinatin Chikovani

«Revising of existing Curriculums, Ways/Steps of creation of Clinical lines, Framework of modernized curriculum»;

• Workshop 3 : Facilitators: Tetiana Kovalchuk, Hayk Hovhannisyan

«Discussion and summing-up the training by all participants. Summary of the achieved training’s results by experts».