Університетський центр «Європа-Схід» та День Незалежності Польщі у ТНМУ

У приміщенні Тернопільського національного медичного університету  імені І.Горбачевського, який гостинно приймав гостей, відповідно до санітарних норм та дотримання маскового режиму, відбулося відзначення 103-ї річниці відновлення Польщею незалежності.

Захід розпочався з виконання польського гімну, після чого голова Польського центру культури та освіти ім. проф. Мечислава Кромпця, Петро Фриз нагадав  усім присутнім про історичні обставини повернення Польщі на карту світу . Координатор міжнародних проектів ГО «Інститут дослідження національної спадщини» , доцент Тарас Кадобний, привітав гостей і підкреслив  важливість добросусідських відносин між  Польщею та Україною. Факультет іноземних студентів представляв заступник декана Антон Гантімуров. З вітальним словом звернулися представники спільноти польських студентів ТНМУ Бартош Мігоцкі та Міхал Нітонь.

Під час заходу хор Польського Центру культури та освіти ім. проф. Мечислава Кромця «Тернопільські акварелі» виконала низку патріотичних творів, а учениця школи польської мови Катерина Корпак прочитала вірш Ципріана- Кміля Новіда ,,Батьківщина». Відбулося нагородження учнів, які брали участь в олімпіаді з історії Польщі -2021 та конкурсі ,,Забуті. Віднайдені. Польська пам’ять поколінь» організовані фондом ,,Свобода та демократія». Також було нагороджено студентів медичного факультету Марту Струк та Анастасію Надкевич.

Присутні мали змогу оглянути виставку інфографіки ,,Урочисте  святкування 230 річниці ухвалення Конституції 3 травня, підготовлену фондом ,,Свобода та демократія». Також, учителька скерована до Тернополя організацією ORPEG п. Маріанна Серока розповіла  про польські традиції святкування Дня Святого Мартіна, який також відзначається 11 листопада, розповіла історію рогаликів святого Мартіна, після чого усі присутні мали змогу скуштувати їх. Приємним завершенням святкування стало частування усіх присутніх тортом виконаним у кольорах польського прапора.

В подальшому заплановано ряд заходів, щодо дослідження культурної та національної спадщини двох народів.

Матеріали підготувала студентка медичного факультету Діана Сторощук.