Студенти ТДМУ організували акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 16 листопада 2018 року в ТРЦ «Подоляни» організували інформаційно-просвітницьку акцію.

Майбутні лікарі ознайомлювали усіх бажаючих з клінічними проявами цього захворювання, факторами ризику, які можуть до нього призвести, методами профілактики. Окрім того, цього дня громадяни міста мали можливість виміряти рівень артеріального тиску і рівень глюкози в крові.

Організатором заходу стала студентка ТДМУ Оксана Побігушка, а до групи волонтерів-активістів увійшли Ольга Кравців, Галина Вереницька, Катерина Бігуняк, Христина Сурман, Павло Левчук, Оксана Панич.

Нагадаємо, що Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше такий день було організовано IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі. Завдячуючи діяльності IDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.

Дата обрана на знак визнання заслуг одного з відкривачів інсуліну Фредеріка Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року. Починаючи з 2007 року, відмічається під егідою Організації Об’єднаних Націй.