У ТДМУ відтворили традиційні українські вечорниці

Cвято в стилі українських народних вечорниць організували студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. 29 листопада 2018 року до актової зали адміністративного корпусу вишу зібралися викладачі і студенти, щоб підтримати в молоді бажання розвивати народні звичаї. Майбутнім лікарям вдалося не тільки відтворити колорит вечорниць, а й створити відповідний настрій. До оргкомітету заходу увійшли Софія Копитчак, Марія Чумадевська, Захар Онищук.
Розпочався вечір з театралізованої постановки твору Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці». Режисером цього дійства стала Марія Чумадевська. Актори не тільки вправно відтворили характери своїх персонажів, а й майстерно танцювали.
Роль Одарки (мати) виконала Ольга Половчук, Прокипа – Захар Онищук, Олексія – Роман Тарасюк, Уляни – Яна Грунтенко, Стецька – Ярослав Тронц, солдата – Олег Кузів.
У виставу було вкраплено два танці – «Вінок» та «Весілля». Танець «Вінок» виконали Софія Копитчак, Катерина Дзюба, Мирослава Кравчук, Вікторія Вайдич, Яна Кіраль, Яна Грунтенко, Анастасія Лиса, Ольга Кравців.
У танцювальній композиції «Весілля» були задіяні всі актори вистави, а також Катерина Дзюба, Софія Копитчак, Мирослава Кравчук, Вікторія Вайдич, Анастасія Лиса, Святослав Кундеус, Василь Матвіїшин.
Після вистави усі бажаючі мали можливість взяти участь у традиційних забавах, які були на Андріївських вечорницях. Хлопці пробували відкусити шматок калити, дівчата ворожили на судженого. Окрім того, організатори дійства влаштували майстер-клас з народних українських танців і пригостили гостей смаколиками.