Виїзна бригада фахівців ТДМУ оглянула дітей в Заліщиках

Спеціалісти відповідних клінічних кафедр Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського побували в дитячій консультації Заліщицької центральної районної лікарні, де на базі дитячої поліклініки провели комплексне діагностичне обстеження маленьких пацієнтів, які мають певні проблеми зі здоров’ям, а відтак  потребують додаткового обстеження і лікування. Діти і їх батьки мали змогу отримати консультації профільних фахівців : гастроентеролога, хірурга – ортопеда, інфекціоніста – пульмонолога, отоларинголога, окуліста, лікаря – неонатолога. Такі обстеження були започатковані з ініціативи ректора ТДМУ, професора Михайла Корди.

Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121414 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121422 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121430 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121432

Групу фахівців очолила доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Воронцова, а до її складу увійшли :  доценти кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Волянська Л.А., Кубей І.В., Мудрик У.М., Крицький І.О., асистенти кафедри оториноларингології,   офтальмології і нейрохірургії   Островська Л.О., Решетуха Ю.А.

Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121468

Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121478 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121650 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121679

– В  Заліщинському районі працюємо не вперше, – розповіла Тамара Олександрівна.– Рік тому  поглиблений спеціалізований огляд дітей бригада фахівців ТДМУ  провела в селах Зозулинці і Синьків. Прийом маленьких пацієнтів відбувся також в селах Лозова і Киданці Тернопільського району,  в Гримайлові Гусятинського. Такі огляди максимально ефективні, бо дають можливість надати дітям спеціалізовану педіатричну допомогу за місцем проживання.  Адже батьки далеко не завжди мають змогу привезти   дитину на консультацію до вузькопрофільних спеціалістів в Тернопіль. Завдяки керівництву  ТДМУ і фахівцям  клінічних кафедр, які увійшли до складу мобільної групи,  є можливість поліпшити ситуацію. У цьому зацікавлені і медики,  і батьки.

Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121464 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121466 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121474

Між  керівниками Заліщицького району і адміністрацією ТДМУ досягнута попередня домовленість про співпрацю, яка дозволить  наблизити спеціалізовану медичну допомогу до маленьких пацієнтів.

Цього дня в Заліщиках  спеціалісти відповідних клінічних кафедр ТДМУ оглянули 62 дітей з різноманітною патологією. Про результати поглибленого спеціалізованого  обстеження маленьких пацієнтів розповідає координатор виїзної бригади, доцент Тамара Воронцова:

Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121521 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121546 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121616 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121631

– Лікар-отоларинголог оглянув  12 дітей,  призначивши їм амбулаторне лікування. Ще 11 дітям,  яких обстежив офтальмолог,  призначено амбулаторне лікування, двом рекомендовано хірургічне втручання.

На прийомі у хірурга-ортопеда побувало  7 пацієнтів. Двом з них поставлено діагноз «пупкова кила», рекомендовано планове хірургічне лікування.

32 дітей оглянули педіатри,  в тому числі  і 3 новонароджених в пологовому будинку. Ще 11 – діти до року.

Батьки отримали поради, пов’язані з вигодовуванням та лікуванням виявленої патології. Трьох діток направлено на консультації в обласну дитячу консультацію до імунолога для поглибленого обстеження, матері  одного хлопчика  рекомендували звернутися за консультацією до фахівців Львівського інституту спадкової патології.

Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121647 Zalishchyky-likarnia-ohliad-ditei-15121662

На зустрічі з  районним  педіатром Л. М. Яремчук та сімейними лікарями в дитячій консультації  обговорено питання вакцинопрофілактики на сучасному етапі та актуальні  проблеми вигодовування дітей до року.