Студенти ТДМУ відвідали Тернопільський обласний історико-меморіальний музей політичних в’язнів

Такі екскурсії стали щорічною традицією кафедри іноземних мов з медичною термінологією.


Екскурсію провів старший науковий співробітник музею Ігор Олещук. Ігор Андрійович жартома називає себе живим експонатом музею, оскільки сам у 1948 році був засуджений військовим трибуналом на 25 років таборів суворого режиму і пройшов всі жахіття перебування у сталінських катівнях, відбуваючи покарання на шахтах Воркути.


Музей створено за ініціативи видатного краєзнавця Ігоря Ґерети і розташовано у приміщенні колишнього ізолятора НКВС-КДБ Тернополя, який існував тут у 1940-80-х роках. На той час катівня нараховувала 17 камер ізолятора, а на верхніх поверхах будівлі на вулиці Коперника проводилися допити із застосуванням вкрай жорстоких тортур.


Сьогодні зусиллями співробітників Музею політв’язнів тут відтворено камери та карцери, макети тодішніх знарядь тортур та предмети побуту невільників.Особливу увагу студентів привернули макети повстанських криївок, зокрема, макет криївки Романа Шухевича в с. Августівка Козівського району.


Макети концтабору для політв’язнів у Сибіру засвідчили всю суворість існування репресованих у таборах ГУЛАГу.


Також не залишили байдужими роботи ув’язнених, виконані на шматках тюремного одягу саморобними голками.


«Я та інші повстанці належимо до того покоління, яке вибороло українську державність, ви ж повинні її зберегти», – з такими словами Ігор Андрійович звернувся до студентів на завершення екскурсії.