Професори ТДМУ взяли участь у конференції «Нестандартні ситуації в хірургії»

Нещодавно делегація Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевского під головуванням проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професора Степана Запорожана взяла участь у науково-практичній конференції «Нестандартні ситуації в хірургії», яка була присвячена 65-річчю з дня народження відомого лікаря Рівненщини, професора Юрія Семенюка. До її складу також увійшли завідувач кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор Ігор Дзюбановський, завідувач кафедри загальної хірургії, професор Ігор Дейкало, професор кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти Володимир Гощинський, завідувач кафедри загальної та малоінвазивної хірургії, професор Ігор Венгер.

Semenuk

Відкрив конференцію заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Савчук, який наголосив на важливості вивчення досвіду Юрія Семенюка. З вітальним словом до учасників звернувся  академік НАНУ і НАМНУ, професор Петро Фомін.

Спогадами про друга і колегу поділився завідувач кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор Ігор Дзюбановський.

«З 1979 року Юрій Семенюк обіймав різні посади в Рівненській обласній лікарні. Знання і досвід, здобуті ним у той час, стали міцним фундаментом для всієї подальшої діяльності мого колеги. У 2010 році він  був призначений на посаду головного лікаря обласної лікарні. Саме тут повною мірою розкрилися організаторські здібності мого друга, в основі яких завжди було вміння спілкуватися з різними людьми, бажання чути й розуміти їх. Він був вимогливим і водночас поважав, захоплювався підлеглими, не заздрив, а мав здорове честолюбство і робив усе, щоб його учні були затребуваними людьми сьогодні, а не в майбутньому. Саме завдяки унікальним здібностям за нетривалий час Юрій Степанович зумів вивести колектив лікарні на новий етап розвитку. За п’ять років його керівництва лікарня стала клінічним закладом і вийшла на вищий рівень діагностично-лікувального процесу, за що в 2003 році стала лауреатом рейтингу «Кращі підприємства України» в номінації «Медицина та охорона здоров’я України», а Юрій Степанович отримав звання лауреата загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України», – зазначив Ігор Дзюбановський.

Ігор Якович наголосив на тому, що  у 1995 році Юрію Степановичу було присвоєно звання заслуженого лікаря України за видатну діяльність у розвитку охорони здоров’я. За його словами, відомий лікар і науковець через усе життя проніс глибоку повагу до своїх перших наставників – Євгенія Борового та Миколи Сивого. З ініціативи Юрія Семенюка було започатковано премію Юрія Борового, якою щорічно відзначали кращі хірургічні колективи Рівненщини.

Дружина Неоніла Семенюк подякувала усім присутнім за те, що вшановують пам’ять її чоловіка і видатного лікаря.

image (1)

Спершу від ТДМУ із доповіддю «Оптимізація лікувальної тактики у хворих з кровоточивими гастродуоденальними виразками на різних рівнях надання медичної допомоги» виступив проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан.

Професор кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти Володимир Гощинський представив доповідь на тему «Тактичні питання в лікуванні гострого тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок». Також учасники конференції заслухали доповіді завідувача кафедри загальної хірургії, професора Ігоря Дейкала на тему «Гнійно-септична патологія клітковинних просторів заочеревинної ділянки – нестандартна ситуація в хірургії живота» та завідувача кафедри загальної та малоінвазивної хірургії, професора Ігоря Венгера на тему «Обґрунтування способу тромбопрофілактики у пацієнтів з високим ризик розвитку важких тромбоемболічних ускладнень».

Нагадаємо, що життєвий шлях Юрія Семенюка був пов’язаний із Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського. Саме тут з 2008 року він працював професором кафедри хірургії факультету післядипломної освіти. Під його науковим керівництвом було захищено 2 кандидатські дисертації.

Загалом Юрій Степанович був автором 260 наукових робіт, 3 монографій, 9 навчально-методичних посібників, мав 5 авторських свідоцтв та 16 патентів на винаходи. У 1998 році в Харкові він захистив кандидатську дисертацію на тему «Ендолімфатична медикаментозна терапія та малоінвазивні оперативні втручання в лікуванні хворих на гострий панкреатит», а в 2004 році – докторську дисертацію на тему «Диференційований вибір діагностичної та лікувальної тактики у хворих з гострим холециститом».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.