Меню Закрити

Професори з Канади представили пілотний проект елективного курсу у підготовці медсестер на конференції в ТДМУ

Питання навчання основам надання психологічної допомоги пацієнтам з боку медсестер обговорили 21 травня цього року під час зустрічі заступника директора Департаменту кадрового менеджменту, освіти та науки МОЗ України, начальника відділу освіти та науки Департаменту кадрового менеджменту, освіти та науки МОЗ України Олександра Волосовця і ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професора Михайла Корди із представниками Університету імені Грента МакЮена – професором Елізабет Бургес-Пінто та проектним менеджером Центру українських ресурсів та розвитку Юрієм Конкіним.

IMG_6704

«Канадські колеги розробили сайт психологічної допомоги для людей із стрес-синдромом. Усі матеріали на цьому ресурсі перекладено українською мовою. Зі свого боку канадська сторона звернулася до українських міністерств із листами щодо підтримки і розміщення банерів з посиланням на цей сайт», – зазначив Михайло Корда.

Юрій Конкін розповів, що в Канаді була розроблена система допомоги і підтримки солдат під час бойових дій, ветеранів і представників служб безпеки.

IMG_6716

«Це все перевірено на досвіді і випробувано упродовж тривалого часу. Ми вирішили систематизувати увесь матеріал і досвід, аби якомога краще налагодити процес надання допомоги. На сайті є можливість пройти первинне діагностування. Водночас ми подали перелік установ, де надають психологічну підтримку на професійному рівні з боку держави і волонтерських організацій. Також представлена велика кількість матеріалів. Сайт повноцінно працює з квітня цього року. Його банер на своєму інтернет-ресурсі розташувало Міністерство оборони України. Ми постійно отримуємо позитивні відгуки.

Також вчора відбулася презентація курсу навчання медсестер наданню психологічної допомоги в Тернопільському держаному медичному університеті імені І.Горбачевського. Сподіваємося, що з вересня вдасться на базі цього вишу розпочати елективний курс для медсестер, які здобувають кваліфікаційний рівень «бакалавр». Якщо він матиме успіх, то його можна впроваджувати уже далі на додипломному, післядипломному рівні та під час підвищення кваліфікації», – додав пан Юрій.

Олександр Волосовець наголосив на тому, що представники канадського університету зробили правильний вибір для впровадження такого нововведення, адже, за його словами, ТДМУ є одним із найкращих університетів в системі вищої медичної школи України.

IMG_6719

«Сьогодні Канада є одним із надійних партнерів України у нелегкій ситуації. Ми внаслідок військових дій маємо багато скалічених людей не тільки фізично, а й психічно, тому справді потрібно готувати фахівців, які можуть забезпечити надання психологічної допомоги», – підсумував Олександр Петрович.

 Учасники зустрічі попередньо домовилися обговорити отримані результати після проведення курсу на базі ТДМУ у другій половині січня 2016 року у ширшому колі.

скан канада0001 скан канада0002

Вищезгаданий проект був підтриманий Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.