Меню Закрити

ТДМУ є партнером у проведенні другого всеукраїнського вишколу волонтерів-медиків

Другий Всеукраїнський збір-вишкіл з тактичної медицини для медиків волонтерів відбудеться 12-14 червня на базі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. У ньому візьмуть участь понад 70 учасників зі всієї України, зокрема представники військових частин, добровольчих батальйонів «Айдар», «Азов», ДУК «Правий сектор», радник Міністра Оборони, представники Української військово-медичної академії та інші.

DSC_0135

Ініціатором проведення таких вишколів є громадська організація «Білі берети», яка першою в Україні розпочала навчання медиків-волонтерів, лікарів військових частин і новопризваних за світовими стандартами з тактичної медицини. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського вдруге є партнером у проведенні заходу, надаючи для цього свою базу НОК «Червона калина». Окрім того, чимало студентів буде задіяно у ролі волонтерів.

DSC_0104

Головним результатом цього вишколу стане створення єдиної концепції проведення навчань інструкторськими групами з тактичної медицини та створення «Інструкторського центру» в нашій області.

У перший день вишколу, 12 червня, відбудеться загальний збір учасників і офіційне відкриття заходу за участю голови ОДА Степана Барни та ректора ТДМУ Михайла Корди. Цього ж дня в розділі «Тактична медицина в червоній зоні» учасники почерпнуть цінні знання з лекцій «Тактична медицина та протоколи ТССС (TACTICAL COMBAT CASUALTY CARE)», «Кінематика поранень», «3Н» Вибірка поранених (медичне сортування Triage), а також візьмуть участь у тренінгах із відпрацюванням практичних навичок, зокрема «Основи евакуації», «Зупинка кровотечі при пораненнях», «Маркування» (червоні, зелені, жовті, чорні) поранених + задачі з Естонії).

DSC_0306

Другий день, 13 червня, буде присвячений «Тактичній медицині в жовтій зоні». В його рамках інструктори прочитають такі лекції: «Протокол САВС», «Патологія дихальної системи» (Дихальна недостатність – пневмоторакси), «Шоки», «Травми голови і хребта» Шкала AVPU, «Шок. Посттравматичний синдром».

Також будуть проведені тренінги: «Первинний огляд» RISEN FALL, «Прохідність дихальних шляхів» (Конікотомія, декомпресія), «IV», «Зупинка артеріальної кровотечі за допомогою бинтів Целокс».

DSC_0342

Третього дня інструктори і учасники розглянуть особливості «Тактичної медицини в зеленій зоні». Теоретичного матеріалу буде менше, всього одна лекція на тему «Ускладнення джгутів». Проте учасники матимуть більше можливостей працювати практично, зокрема на тренінгах «90 с. огляд», «Іммобілізація та десмургія» (накладання шин, бандажів, пов’язок, перев’язування), «Основи вторинної евакуації» (фіксування голови, тазу, LOG ROLL) (Перенесення постраждалих на ношах ).

Щодня відбуватиметься обговорення і аналіз помилок.

IMG_3985

До інструкторського складу цього вишколу і членів організації «Білі берети» входять і студенти ТДМУ, зокрема Олександр Башта, Ірина Токарчук, Зеновій Гвоздик.

Нагадаємо, що перший вишкіл  відбувся 14-16 листопада минулого року на базі навчально-оздоровчого комплексу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Навчання проводилися за чітко розробленим планом на імітованому полі бою. Кожне практичне заняття інструктори супроводжували аналізом помилок і відпрацюванням практичних навичок до автоматизму. Тоді взяло участь понад 60 лікарів-волонтерів Київської, Вінницької, Сумської, Харківської областей.

Під час навчань була задіяна спецтехніка ТДМУ, зокрема автоперев’язочна машина і санітарний бронетранспортер.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.