Меню Закрити

Завідувач кафедри ТДМУ – переможець програми «Fulbright Scholar Program»

Нещодавно у Посольстві США в Україні відбулася урочиста подія вручення сертифікатів переможцям грантових програм академічних обмінів імені Фулбрайта. Одним із переможців стала завідувач кафедри загальної хімії фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. доктор біологічних наук Галина Фальфушинська. Саме в рамках програми «Fulbright Scholar Program» науковець ТДМУ упродовж дев’яти місяців буде виконувати дослідження за проектом «INTEGRATIVE ASSESSMENT OF THE ENVIRONMENTAL IMPACTS OF HYPOXIA AND NANOPOLLUTION ON MARINE MUSSELS USING PHYSIOLOGICAL AND MOLECULAR MARKERS» на базі Університету Північної Кароліни в Шарлоті. Передумовою для отримання гранту стала співпраця між колективами наукових інституцій України та США, результати якої опубліковані у двох статтях з імпакт-фактором більше 3 та низці Міжнародних (PRIMO, EUROTOX) та національних конференцій та симпозіумах.

нагорода Фулбрайта

Загалом вручення іменних сертифікатів Послом США в Україні відбулося за наступними номінаціями: Fulbright Graduate Student Program (надає стипендії студентам на 1 – або 2-річні академічні програми зі здобуття ступеня магістра наук або мистецтв в американських університетах), Fulbright Faculty Development Program (надає можливості вченим і фахівцям проводити наукові дослідження, брати участь у процесі та розробці навчальних планів) та Fulbright Scholar Program (статус Фулбрайт-професора, надає можливості проведення наукового дослідження в американських університетах терміном від 4 до 9 місяців).

Нагадаємо, що програма імені Фулбрайта –найстаріша і найвідоміша у світі програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року.

«Адресую слова глибокої вдячності за підтримку та сприяння у наукових пошуках ректорату Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського та Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, а також особисто ректорам вищезазначених ДВНЗ – професору Михайлу Корді та член-кореспонденту АПН України, професору Володимиру Кравцю», – зазначила Галина Фальфушинська.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.