Меню Закрити

ТДМУ підтримуватиме проведення подальших вишколів для медиків-волонтерів

Удруге в Тернополі відбудуться масштабні навчання волонтерів-медиків. Для участі у ІІ Всеукраїнському зборі-вишколі з тактичної медицини, який пройде 12-14 червня на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, подали заявки понад 200 осіб, які надають допомогу на «лінії вогню». Організатори ретельно розглянули кожну заяву і відібрали понад 80 учасників зі всієї України, серед яких представники військових частин, добровольчих батальйонів «Айдар», «Азов», ДУК «Правий сектор». Отже, упродовж трьох днів вони вдосконалюватимуть навички надання допомоги в умовах військових дій. Цього року інструктори приділятимуть однаково увагу як практичним навичкам, так і теоретичним знанням.

В урочистому відкритті ІІ Всеукраїнського збору-вишколу з тактичної медицини візьмуть участь керівники Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського та Тернопільської обласної державної адміністрації, радник Міністра Оборони, представники Української військово-медичної академії та інші.

IMG_8887

IMG_8900

Під час прес-конференції 9 червня в облдержадміністрації один із тренерів вишколу, випускник школи інструкторів з TCCC Естонської академії оборони та судинний хірург Юрій Свідерський зазначив, що «90% зареєстрованих – польові медики, тому було складно провести відбір і відмовляти людям. На жаль, поки що ми можемо прийняти лише 85 осіб, а заяв надійшло значно більше. Решту людей ми просто поставили в чергу на наступний тренінг. Враховуючи актуальність теми та загострення ситуації на Сході, припускаю, що інтервали між вишколами тепер скоротяться. Тренінги доведеться проводити не рідше, ніж раз на квартал. Сподіваюся, що в цьому нас надалі підтримує рідна Альма-матер – Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського, який є партнером у проведенні вишколів. Ми вдячні ректору і викладачам медуніверситету за підтримку, настанови і поради».

IMG_8909

IMG_8911

Водночас помічник проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, доцент Юрій Герасимець наголосив на тому, що виш пишається як випускниками, так і студентами, які входять до організації «Білі берети». «Цього разу в ролі інструкторів будуть наші вихованці. Зокрема Зіновій Гвоздик, Ірина Токарчук, Олександр Башта, Михайло Денисюк, і Сергій Коновалов. Інша студентка – Іванна Чобанюк – перебуває сьогодні на передовій. Дай, Боже, їй здоров’я і наснаги! Потрібно зазначити, що і згадані студенти також не раз побували у «найгарячіших» точках фронту, аби рятувати життя наших воїнів і навчити якомога більшої кількості солдат навичкам самодопомоги. Зі свого боку, ТДМУ і надалі підтримуватиме проведення подібних вишколів, адже для цього у нас є всі необхідні ресурси – відповідна база і досвідчені фахівці», – додав Юрій Михайлович.

Оскільки на час проведення першого вишколу поняття військово-медичної доктрини було відсутнє, організатори робили ставку на практику. Медиків виводили на імпровізоване поле бою, де вони займалися практичним відпрацюванням основних елементів первинної медичної допомоги. Цього разу, зважаючи, що серед запрошених є багато лікарів, які уже понад півроку виконують функцію польових медиків у зоні АТО, інструктори планують більше заглибитись у теорію.

IMG_8898

«Щодня учасники вишколу відвідуватимуть лекційний блок, який включатиме два-три заняття по 35 хвилин. У ході лекцій медики отримають теоретичний матеріал. Після цього працюватимемо у звичній для нас манері теоретично-практичних тренінгів. Лише 10 хвилин медики матимуть інструктаж, решта години – на відпрацювання практичних навиків. Також плануємо проведення практичних тренінгів. Відпрацьовуватимемо тактику щодо евакуації поранених із зони ворожого вогню. Щодня відбуватиметься обговорення й аналіз помилок. На завершення занять передбачено письмовий тест за стандартами НАТО і проходження стрес-тесту, під час якого відпрацюють практичні навички на «умовному», штучно створеному полі бою», – розповів Юрій Свідерський.

Паралельно в МОЗ розпочалися роботи над створенням військово-медичної доктрини. З обговорення щойно повернувся директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Курило, який також взяв участь у прес-конференції.

IMG_8906

«Медики нашої країни є невід’ємною частиною військового процесу. Свідченням цього є 16 загиблих у зоні АТО лікарів. Ще 64 отримали поранення. Зараз на завершенні в МОЗ перебуває розробка військово-медичної концепції, завдання якої полягає у формуванні ефективної системи надання допомоги пораненим. У структурі втрат 9% – це загиблі з пораненнями кінцівок. Невчасно та неякісно надана допомога, непродумані шляхи транспортування та етапність надання допомоги призвели до значних втрат. Відповідно до наказу МОЗ, на базі всіх медичних вузів відкриваються кафедри військово-медичної підготовки, – ділиться інформацією Володимир Курило. – Показовим у цьому плані є приклад Ізраїлю. Маючи багаторічний досвід ведення війни, ця країна виробила механізм, який максимально сприяє збереженню життя бійця. На 20 вояків передбачено одного парамедика, який досконало володіє двома десятками маніпуляцій. В Ізраїлі впроваджено принцип «золотої хвилини». Тобто протягом цього часу бійцю надають допомогу безпосередньо на передовій. Парамедик вводить наркотичні препарати, які приглушують відчуття болю, та суху плазму. На другому етапі надання допомоги поранених транспортують броньованим санітарним транспортом. У межах години поранений отримує спеціалізовану допомогу. У випадку необхідності на третьому етапі потерпілого доставляють на гелікоптерах у заклади третинного рівня надання допомоги. Також при загрозі ракетного удару в підземних приміщенням госпіталю протягом години медики розгортають операційні. В Ізраїлі кожен медик в обов’язковому порядку повинен проходити службу в армії і є військовозобов’язаним».

Проведення цього масштабного заходу не було б можливим без підтримки меценатів, зокрема компанії «Вікнарьов», підприємства «Заза прінт», торгово-розважального центру «Атріум».

IMG_8893

Генеральний директор компанії «Вікна-пласт» торгової марки «Вікнарьов» Володимир Бліхар зауважив, що за освітою він є лікарем-рентгенологом, хоча в житті обрав інший шлях. «Розумію, наскільки важливо сьогодні допомогти своїм колегам у проведенні такого потрібного заходу. Це дасть можливість врятувати не одне життя. Озброєння в ворога надсучасне і війна складна, тому потрібно максимально мінімізувати втрати з нашого боку. Ми щиро вдячні організаторам за те, що звернулися до нас. Обіцяємо і надалі підтримувати», – запевнив пан Володимир.

Результатом ІІ Всеукраїнського вишколу стане створення єдиної концепції проведення навчань інструкторськими групами з тактичної медицини та створення «Інструкторського центру» в нашій області.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.