Участь у ХІІ міжнародному симпозіумі «Ехокардіоґрафія сьогодні і завтра» в Австрії

З 18 до 28 червня 2015 р. відбувся Міжнародний симпозіум “Ехокардіоґрафія сьогодні і завтра”, в якому взяв участь доцент кафедри внутрішньої медицини № 2 ТДМУ Роман Коморовський. Цей симпозіум вже вдванадцяте був організований Університетом Тафтса (Tufts – University Medical Center, Boston, USA) та лікарнею сестер-єлизаветинок у Лінці (Allgemeine öffentliche Krankenhaus der Elisabethinen, Linz, Österreich) та традиційно проводився на березі озера Wolfgangsee у містечку Санкт Вольфґанґ (Sankt Wolfgang im Salzkammergut), що у Верхній Австрії, біля Зальцбурґа.

фото 1 St Wolfgang_collage

Симпозіум зібрав близько 250 учасників (передусім, лікарів-кардіологів) з 30 країн світу. Доцент Р. Коморовський був єдиним учасником симпозіуму з України.
На заході були висвітлені всі основні питання сучасної ехокардіоґрафії, включаючи останні технологічні досягнення, роль ехокардіоґрафії при черезшкірних втручаннях на клапанах серця, оцінка проблемних випадків стенотичних уражень клапанів серця, оцінка протезованих клапанів.
Розглянуті випадки субклінічної дисфункції лівого шлуночка, діастолічної дисфункції міокарда. Окремі сесії були присвячені питанням якості ехокардіоґрафічних досліджень, а також питанням кардіоміопатій, хвороб аорти та перикарда, оцінці вроджених вад серця у дорослих, ішемічній хворобі серця, оцінці «небажаних гостей», таких як пухлини, тромби, вегетації, сторонні тіла.
Симпозіум було організовано, передусім, з навчальною метою і учасники мали змогу перевірити свої знання під час воркшопу «Наскільки добрими є Ваші знання з ехокардіоґрафії».
Крім того, було надано змогу самостійно обстежити хворих із різними стадіями легеневої гіпертензії з наступним обговоренням клінічних випадків, відбулись численні сесії питань і відповідей та розбір понад 150 ехокардіографічних випадків.

фото 2 St Wolfgang_collage

Участь у симпозіумі надала можливість спілкування із всесвітньо відомими експертами у галузі ехокардіоґрафії, дозволила обговорити сучасний стан методики ехокардіоґрафії та перспективи її розвитку.

Доцент кафедри внутрішньої медицини № 2 Роман Коморовський