ТДМУ буде співпрацювати з благодійним фондом «Дар життя» щодо надання медичної допомоги дітям Тернопільської області

30 червня відбулася зустріч ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професора Михайла Корди із представниками Міжнародного благодійного фонду «Дар життя» – директором Ніколасом Одіном Лейпер, менеджером з адміністративної роботи Керрі Еллен Лейпер, головним лікарем клініки фонду Ларисою Чорною і менеджером-перекладачем Надією Ходзінською. З боку ТДМУ у цій зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан і доцент кафедри дитячих хвороб Тамара Воронцова.

IMG_9823

Нагадаємо, що вищезгаданий міжнародний фонд розпочав свою роботу у 1992 році як «Медична клініка на колесах». Сьогодні громадська організація розширила напрямки роботи, а «Клініка на колесах» стала окремою програмою. Завдяки роботі лікарів на виїзді щорічно понад 5000 пацієнтів мають можливість обстежитися і безкоштовно отримати медичні послуги.

IMG_9832

Штат «Медичної клініки на колесах» Міжнародного благодійного фонду «Дар життя» складається з висококваліфікованих лікарів-терапевтів і стоматологів та їх професійних асистентів. Вони проводять медичний огляд та діагностику, включаючи ЕКГ, визначення у крові рівня гемоглобіну та глюкози, аналіз сечі, скринінг зору/слуху та спірометрію для перевірки функціонування легень, а також професійний огляд ротової порожнини, фторування та видалення зубів, лікування карієсу та деякі ендодонтичні процедури. Кожен автобус клініки комп’ютеризований, тому ведеться електронна реєстрація пацієнтів. Здебільшого робота такої «Клініки на колесах» орієнтована на обстеження і надання медичних послуг дітям із соціально незахищених категорій і малозабезпечених сімей. Окрім цього, медпрацівники  здійснюють навчання щодо збереження репродуктивного здоров’я, необхідності ведення здорового способу життя.

У складі фонду «Дар життя» працює чотири консультаційні центри «За життя!». Вони розташовані у Тернополі, Кременці та два в Києві.

«Ми щиро вдячні за вашу роботу, адже вона спрямована на збереження здоров’я підростаючого покоління нашого краю. Зі свого боку гарантую, що університет докладе всіх зусиль, аби допомогти вам у цій діяльності. Для цього в нас є висококваліфіковані фахівці і матеріальна база», – зазначив ректор Михайло Корда.

IMG_9838

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Степан Запорожан запропонував об’єднати зусилля,  підсиливши штат «Медичної клініки на колесах» такими вузькоспеціалізованими спеціалістами, як отоларинголог, ортопед-травматолог, хірург, ревматолог, кардіолог, ендокринолог, пульмонолог і гастроентеролог. Ці фахівці можуть також виїжджати до того чи іншого пункту в області для обстеження дітей. Завдяки тісній співпраці ТДМУ із медичними закладами нашого краю фахівці медичного університету зможуть постійно простежувати динаміку лікування маленьких пацієнтів.

Доцент кафедри дитячих хвороб Тамара Воронцова додала, що кафедрою з початку нового навчального року заплановані виїзди до районів з метою огляду учнів у школах і читання лекцій місцевим лікарям. До цього активно будуть залучені старшокурсники нашого вишу, які будуть не тільки допомагати під час оглядів, а й спілкуватимуться із старшокласниками на теми щодо збереження здоров’я. «Окрім того, що ми є практикуючими лікарями, ми ще й науковці, тому часто беремо участь у різних наукових конференціях, семінарах. Часто інформація про нові методи лікування не є відомою лікарям у віддалених районах і селах. Під час виїздів ми можемо ділитися своїм досвідом, надавати інформаційні матеріали щодо різних новинок у медицині», – розповіла Тамара Воронцова.

Зі свого боку представники фонду «Дар життя» висловили готовність надати свою документацію науковцям ТДМУ, яка могла би стати практичним матеріалом для наукових досліджень.

IMG_9828

Представники обох сторін домовилися про співпрацю. Відтак, уже 2 жовтня цього року фахівці ТДМУ і спеціалісти «Медичної клініки на колесах» розпочнуть профілактичні огляди та консультування дітей Тернопільської області.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.