Меню Закрити

В ТДМУ стартувала вступна кампанія

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського 10 липня успішно розпочав цьогорічну вступну кампанію. Першого ж дня було прийнято понад 300 заяв від абітурієнтів. Нагадаємо, що минулого року кількість бажаючих вступити до ТДМУ перевищила 6000 осіб. Цьогоріч медичний виш Тернопільської області пропонує абітурієнтам нові навчальні програми, які дадуть можливість молоді краще працевлаштуватися в Україні, Європі і світі.

IMG_0537

«Початок вступної кампанії був досить насиченим, адже упродовж першого дня роботи приймальної комісії разом з електронними заявами на всі факультети було прийнято 352 заяв на перший курс і 19 на другий курс з нормативним терміном навчання. Станом на 13 липня ми прийняли 180 заяв без врахування електронної форми подання документів. Упродовж двох вихідних днів абітурієнти проявили високу активність, в результаті чого ми отримали 860 електронних заяв. Фахівці приймальної комісії обробляють їх, вносять в електронну базу і присвоюють їм номери особових справ», – розповів доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін, відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Віталій Кульчицький.

 IMG_0473 IMG_0484

Він також зазначив, що традиційно в ТДМУ готують висококваліфікованих фахівців на медичному, фармацевтичному, стоматологічному факультетах і в навчально-науковому інституті медсестринства. Упродовж перших днів прийому документів найбільшою популярністю користувалася спеціальність «лікувальна справа», зокрема, в п’ятницю на неї було подано 176 заяв.

IMG_0517 IMG_0501 IMG_0497

«За популярністю на другому місці стоматологічна спеціальність. Щодо фармації, то цього року маємо певні нововведення, зокрема, можемо приймати абітурієнтів на перший і другий курс як денної, так і заочної форми навчання. Щодо прийому на другий курс, то випускники медичних училищ і коледжів за спорідненими напрямками можуть вступати на другий курс фармацевтичного факультету. Для цього абітурієнтам не потрібно подавати сертифікат про складання ЗНО, адже вони здаватимуть вступний іспит з хімії в нашому університеті. Тут потрібно відразу сказати, що для вступу на «лікувальну справу» на другий курс потрібно скласти вступний іспит з біології. Тести сформовані за шкільною програмою, тому є посильними для випускників коледжів і училищ. Абітурієнти складають їх в центрі незалежного тестування нашого університету. За допомогою новітніх технологій тут повністю виключений людський фактор, тому оцінювання є об’єктивним», – додав Віталій Йосипович.

IMG_0493  IMG_0550

За його словами, спостерігається і значний інтерес вступників на спеціальність «Здоров’я людини». Під час першого дня прийому документів на неї було подано 19 заяв.

«Це зумовлено тим, що з цього року в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського започатковано програму отримання двох дипломів – українського і польського, що стосується спеціальностей «Здоров’я людини» і «Сестринська справа». Абітурієнти вирішили скористатися можливістю стати висококваліфікованим фахівцями, на яких є попит на світовому ринку. Упродовж двох днів подано 45 заяв на спеціальність «Здоров’я людини» при ліцензійному обсязі 30 місць. Саме в нас молода людина матиме можливість паралельно навчатися в двох вишах. У ТДМУ – стаціонарно та у Вищій школі безпеки в Познані – заочно із досить привабливими пільговими умовами оплати навчання. Також потрібно сказати, що спеціалісти з фізичної реабілітації сьогодні затребувані на українському ринку, а за кордоном упродовж останніх років це надзвичайно популярна професія», – додав відповідальний секретар приймальної комісії.

IMG_0495

Зростає цікавість і до дистанційного навчання. Це дуже зручна форма здобуття освіти для тих, хто вже закінчив медичне училище і упродовж певного часу працює за фахом. Дистанційна форма дає можливість навчатися вдома за наявності Інтернету.

IMG_0534

«Ця форма користується попитом серед іноземних абітурієнтів. Всі наші випускники отримують підтвердження диплому у своїх країнах, зокрема, в США і Канаді. До речі, не кожен медичний університет в Україні має навчально-науковий інститут медсестринства. Саме в нас зі спеціальності «Сестринська справа» можна здобути освітні рівні «бакалавр» і «магістр». Сподіваємося, що цікавість з боку абітурієнтів до ТДМУ буде такою упродовж всієї вступної кампанії», – підсумував Віталій Кульчицький.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.