Відбулося урочисте відкриття ювілейних літніх шкіл ТДМУ

У навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 19 липня вдесяте зібралися майбутні медики з усієї України та з-за кордону, зокрема з Болгарії, Польщі, Грузії. Попереду у них два тижні, насичені вдосконаленням знань з англійської мови, виробленням лідерських і комунікативних навичок, екскурсіями, національними танц-класами, іграми і спілкуванням з однодумцями. Як показує досвід, упродовж цього часу молодь настільки тісно здружиться, що буде важко прощатися. Та всі вони матимуть змогу знову зустрітися під час конгресу молодих науковців і вчених, який також щорічно відбувається на базі НОК «Червона калина» ТДМУ. Дружні стосунки, які народжуються під час літніх шкіл, їхні учасники, як правило, підтримують упродовж тривалого часу.

TDMU-litni-shkoly-15077731

 

TDMU-litni-shkoly-15076976

TDMU-litni-shkoly-15077000

TDMU-litni-shkoly-15077061

Головним завданням цього заходу є об’єднання нашої країни та світу за допомогою спілкування між молодими людьми з різних вищих навчальних закладів. Водночас організатори ставлять за мету формувати молоду українську еліту, про що під час свого виступу на офіційному відкритті зазначив ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда.

Молоді під силу змінити світ

«Доброю традицією стало те, що у липні кожного року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» нашого університету збираються гості з навчальних закладів України та з-за кордону. Ми з радістю приймали студентів з Малайзії та Індонезії, Німеччини та США, Польщі та Словаччини, Чехії та Австрії, Грузії та країн середньої Азії. Учасниками літніх шкіл також були молоді люди багатьох університетів Росії. Чималою популярністю цей проект користується серед студентів медичних вищих навчальних закладів України.

TDMU-litni-shkoly-15077114

Ми завжди раді гостям, адже наш край славиться доброзичливістю і гостинністю. Літні школи завжди відбувалися цікаво і креативно. Цього року оргкомітет також підготував чимало пізнавального і корисного. На мою думку, такий захід є дуже важливим, адже найбільша цінність в нашому житті – спілкування між людьми. Спілкуючись між собою, ви знаходите нових друзів зі всієї України та інших країн. Це надзвичайно важливо сьогодні, коли рівень агресії у світі зростає, коли частина України охоплена війною.

TDMU-litni-shkoly-15077145

До речі, друга половина літніх шкіл відбудеться в серпні в «Червоній калині» за участю студентів Донецького і Луганського медичних університетів. Ця молодь змушена була покинути рідні домівки через окупацію їхньої рідної землі агресорами. Ми покажемо їм красу нашого краю, наскільки щирими є наші люди, як вони вболівають за майбутнє своєї держави, її цілісність і процвітання. Шановні учасники літніх шкіл, я вважаю, що ви є елітою своєї нації – української, болгарської грузинської, польської. Від вас залежить майбутнє ваших народів. Встановлення і підтримка тісних дружніх стосунків допоможе вам разом зробити цей світ кращим. Бажаю, аби співпраця між нашими університетами постійно розвивалися, а ви були успішними і щасливими», – звернувся до всіх присутніх ректор ТДМУ, професор Михайло Корда.

TDMU-litni-shkoly-15076998 TDMU-litni-shkoly-15076988

Надійні партнери та вірні друзі ТДМУ

До НОК «Червона калина» приїхали покращувати свої знання з англійської мови і розвивати лідерські та комунікативні навички студенти Національного фармацевтичного університету (Харків), Харківського національного медичного університету, Одеського національного медичного університету, Запорізького державного медичного університету, а також понад 50 кращих представників Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Щодо закордонних партнерів, то своїх викладачів і студентів делегували Тбіліський державний медичний університет, медичний університет Софії (Болгарія), Вроцлавський медичний університет (Польща), Вища школа безпеки у Познані (Польща).

TDMU-litni-shkoly-15077070

TDMU-litni-shkoly-15077085 TDMU-litni-shkoly-15077077

TDMU-litni-shkoly-15077349

«Ми понад усе пишаємося наявністю надійних партнерів, які підтримують нас у важкій ситуації, що склалася в країні. Вони вже багато років поспіль, незважаючи ні на що, приїжджають взяти участь у літніх школах. Насамперед це стосується  студентів Тбіліського державного медичного університету. Вони пережили подібні події, тому розуміють нас як ніхто інший, за що ми дуже вдячні.

TDMU-litni-shkoly-15077038 TDMU-litni-shkoly-15077324

Ми раді ще одному надійному партнеру – Вроцлавському медичному університету, з яким упродовж тривалого часу склалася тісна співпраця.

Програма літніх шкіл спрямована не лише на зміцнення і розширення міжнародних контактів, а й на об’єднання нашої країни. Україна – єдина! І діяльність нашого університету цьому доказ. Свого часу в наших літніх школах взяли участь студенти Луганського і Донецького університетів, з якими досі підтримуємо контакти.

TDMU-litni-shkoly-15077343 TDMU-litni-shkoly-15077017

TDMU-litni-shkoly-15077019 TDMU-litni-shkoly-15077052

TDMU-litni-shkoly-15077340

TDMU-litni-shkoly-15076982

Радіємо новим нашим друзям – медичному університету в Софії та Вищій школі безпеки у Познані, з якими попереду нас очікує реалізація спільних освітніх програм», – розповіла голова оргкомітету літніх шкіл і начальник міжнародного відділу Наталія Лісничук.

TDMU-litni-shkoly-15077174

TDMU-litni-shkoly-15077219

Низький уклін засновнику літніх шкіл – професору Леоніду Ковальчуку

Урочисте відкриття Х Міжнародних студентських літніх шкіл цього року відбулася із цікавим сюрпризом. Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського підготували танцювальний флеш-моб під попурі із сучасних українських пісень. До дійства були задіяні всі представники нашого вишу, які цьогоріч пройшли відбір для участі в літніх школах.

TDMU-litni-shkoly-15077262 TDMU-litni-shkoly-15077263

Потім в актовій залі конгрес-центру «Червоної калини» організатори і студенти презентували гостям красу, велич і унікальність України. Солов’їна наша мова розквітла у піснях, які виконували студенти ТДМУ.

TDMU-litni-shkoly-15077384 TDMU-litni-shkoly-15077390 TDMU-litni-shkoly-15077382

TDMU-litni-shkoly-15077432

TDMU-litni-shkoly-15077569 TDMU-litni-shkoly-15077580 TDMU-litni-shkoly-15077515 TDMU-litni-shkoly-15077499 TDMU-litni-shkoly-15077485

Найбільш хвилюючою була розповідь про віхи сучасної нашої історії. Молодь ТДМУ також детально розповіла про визначні місця кожного обласного центру України. З особливою любов’ю студенти презентували рідний Тернопіль та свій університет. З гордістю вони розповідали про досягнення свого навчального закладу.

Трепетним моментом став спогад про попереднього ректора, професора Леоніда Ковальчука, який був ініціатором заснування літніх шкіл. Упродовж дев’яти років він підтримував реалізацію цього проекту. З цього року школи носитимуть його ім’я.

Леонід Якимович називав літні школи найбільш успішним і стабільним проектом університету упродовж останніх 15 років. І для цього є всі підстави. Щороку до нас приїжджає багато гостей з усіх континентів.

TDMU-litni-shkoly-15077302

TDMU-litni-shkoly-15077316

Робота над собою і тематичний відпочинок

Оргкомітет Х Міжнародних студентських літніх шкіл, до якого увійшли Наталія Лісничук, Олександра Олещук, Юрій Сорока, Ірина Сорока, Ірина Демків, Світлана Вишитицька, Ростислав Горин, Віктор Поліщук, Андрій Пікула, докладає усіх зусиль, аби атмосфера в НОК «Червона калина» була дружньою, а студентська спільнота стала однією великою родиною. Цьому сприяють тренінгові програми, сплави по Дністру, презентації, танц-класи та багато інших заходів.

TDMU-litni-shkoly-15077795

«Два роки поспіль професійні тренери програми «Сходи в майбутнє» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України проводять цілоденні тренінги з розвитку особистості. Цього року робочими мовами тренінгу для зручності учасників є англійська, українська і російська. Учасники літньої школи вироблятимуть лідерські риси, вчитимуться планувати і прогнозувати майбутнє, випрацьовуватимуть вміння досягати поставленої мети і формувати цілі, створювати алгоритм вирішення тієї чи іншої проблеми, яка виникатиме під час професійної діяльності.

TDMU-litni-shkoly-15077154

Приємно, що троє учасників літніх шкіл, які тепер є лікарями-інтернами, спеціально приїхали допомогти в організації. За їхніми відгуками, досвід шкіл в «Червоній калині» – це незабутні і корисні миті, спогади про які вони пронесуть крізь усе життя. Спостерігаючи за студентами, які брали участь в цьому проекті, можу сказати, що вони змінилися. Дехто став активним громадським діячем, хтось покращив результати в навчанні, у декого змінився світогляд. Та всі учасники усвідомили свої можливості і завдання в житті», – поділилася враженнями Наталія Лісничук.

Удесяте в рамках літніх шкіл відбудеться потужний тренінг з медицини невідкладних станів. У теперішніх умовах військових дій надзвичайно важливо володіти навичками надання домедичної допомоги. Під час цього тренінгу учасники не тільки відпрацьовують практичні навички, а й вміння працювати в команді, краще засвоять етичні засади в роботі лікаря. У проведенні тренінгу допомагають випускники ТДМУ, які спеціально приїдуть з Рівного, Ужгорода, Хмельницького. Вони стояли біля витоків цього проекту ще будучи студентами медичного університету, а тепер стануть уважними і строгими суддями. Після тренінгу відбудеться семінар, під час якого буде детально проаналізована кожна ситуація та помилка.

Також учасники літніх шкіл матимуть нагоду побувати на екскурсії Тернополем і ознайомитися з діяльністю нашого університету. Представники кожної країни представлять свої презентації, а також підготують тематичні танц-класи, що урізноманітнить дозвілля. Вп’яте відбудеться сплав по річці Дністер.

TDMU-litni-shkoly-15077677

«Хочу наголосити на тому, що школи минуть швидко, але враження залишиться на все життя. Радує те, що особі нового очільника вишу – професора Михайла Корди – маємо цілковите розуміння і підтримку. Адміністрація університету і оргкомітет заходу усвідомлює те, що літні школи – це вагомий внесок у формування медичної еліти нашої країни, розширення міжнародної співпраці задля збереження миру і стабільності, фахового спілкування і нових відкриттів», – зазначила Наталія Лісничук.

Одна родина

Під час відкриття Міжнародних студентських літніх шкіл учасники та гості отримали можливість безпосередньо доторкнутися до українських традицій і культури, відвідавши етнографічну виставку вишиванок, старожитностей, предметів побуту. Організувала унікальну експозицію родина викладача медуніверситету Орисі Смачило. Жінка з радістю розповідала про особливості вишиття кожної сорочки і рушника.

TDMU-litni-shkoly-15077976

TDMU-litni-shkoly-15078014 TDMU-litni-shkoly-15078012

TDMU-litni-shkoly-15078009 TDMU-litni-shkoly-15077989 TDMU-litni-shkoly-15077987

«В експозиції представлена лише частина моєї колекції. Намагаюся щороку показувати нові речі. Деякі сорочки та рушники дісталися мені у спадок, багато вишивала я і моя донька Оріяна. Для освоєння техніки вишиття весільного рушника ми навіть спеціально їздили на навчання до одного із училищ. Звичайно, на виготовлення такої речі потрібно чимало часу і зусиль. Та цю традицію варто підтримувати, аби передавати її нащадкам. В експозиції я символічно відобразила велику українську родину. Сорочки, одягнені на стільці, уособлюють членів сім’ї, які зібралися за великим столом. Також ми показали один із давніх звичаїв – хрещення немовляти в українському строї на кожусі. Таким чином батьки дитині бажали достатку і щасливої долі», – розповіла Орися Смачило.

Представлені взірці вишиття вразили учасників літніх шкіл своєю красою. Довго і уважно їх розглядали іноземні гості. Представниці грузинської делегації цікавилися у власниці виставки значенням символів.

Потрібно зазначити, що вже під час відкриття було помітно те, що цьогорічні літні школи вкотре досягли поставленої мети – молодь встигла здружитися, навчилася спільно працювати. Представники іноземних делегацій наголошували на тому, що вони вражені гостинністю і рівнем підготовки.

TDMU-litni-shkoly-15077458

«Я радий бути тут. Дуже люблю Україну та українців. Чесно кажучи, просто в захопленні від вашого прийому. До нас дуже добре поставилися і ми почуваємося, наче вдома. Хочу сказати, що Україна та Грузія дуже схожі між собою, у нас є багато спільного, зокрема бойовий характер та багато іншого. Упродовж двох тижнів сподіваюся знайти справжніх друзів на все життя, взяти з собою якнайкращі спогади, щоб розповісти своїм землякам в Грузії про Україну. Ми дуже вас любимо!», – емоційно висловився студент четвертого курсу Тбіліського державного медичного університету Георгій Чоладзе.

TDMU-litni-shkoly-15077823 TDMU-litni-shkoly-15077812 TDMU-litni-shkoly-15077781

TDMU-litni-shkoly-15077930 TDMU-litni-shkoly-15077935

Отже, слова гімну літніх шкіл «Червона калина» – студентська родина» відображають реальну атмосферу цього заходу. Дивлячись на те, як ще донедавна незнайомі між собою студенти різних вищих навчальних закладів виконували фінальну пісню, обійнявшись за плечі, віриться, що ці щасливі миті будуть для них найціннішим скарбом на усе життя.

TDMU-litni-shkoly-15077878 TDMU-litni-shkoly-15077871

TDMU-litni-shkoly-15077845

TDMU-litni-shkoly-15077939

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.