Меню Закрити

Літня виробнича практика студентів ТДМУ у Вроцлавському медичному університеті

У рамках співпраці між Вроцлавським і Тернопільським медичними університетами  продовжується традиція обміну студентів для проходження літньої виробничої практики. Цього року окрім студентів медичного факультету літню виробничу практику у Вроцлаві мали змогу проходили і студенти фармацевтичного факультету. Медичний факультет представляли студенти 4 і 5 курсів: Гетманюк Віталій, Леснянська Світлана, Малко Марія, Маховський Василь, Ндженг Астер Нтіне, Олексяк Олена, Пшеничний Андрій, Рижковський Андрій, Федорців Анастасія. Очолювала студентську групу магістр кафедри фармакології Грищук Олена Леонідівна.

Незмінним організатором і координатором співпраці між нашими університетами є почесний професор Тернопільського державного медичного університету Войцех Барг, який організував для наших студентів незабутню практику у спеціалізованих відділеннях Вроцлавських лікарень.

З професором  Войцехом Баргом
З професором Войцехом Баргом

Упродовж чотирьох тижнів, за період з 30.06 по 24.07 студенти мали змогу працювати у відділеннях оперативної гінекології, внутрішньої медицини, відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, відділенні загальної хірургії та онкології, травматології та ортопедії, неонатології, а також у відділенні дитячої хірургії та урології.

Студенти були приємно вражені гостинністю і професіоналізмом польських лікарів, звернули увагу на найсучасніше устаткування польських лікарень та грандіозність нової студентської клінічної лікарні. Незабутньою стала робота у відділенні анестезіології та реанімації під керівництвом професора Анджея Кюблера, де майбутні лікарі ознайомилися з інтенсивною терапією хворих з набряком легень, закритою черепно-мозковою травмою, флегмоною шиї та середостіння, обстежували хворого з боковим аміотрофічним склерозом. Крім того, ознайомилися з роботою оксигенатора крові.

Студенти ТДМУ з професором кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Анджеєм Кюблером
Студенти ТДМУ з професором кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Анджеєм Кюблером

Запам’яталась також практика у відділенні загальної хірургії та онкологічної хірургії – студенти під опікою професора Зигмунда  Гжебеняка брали участь у лікарських обходах, ознайомилися з ходом оперативних втручань у найсучасніших операційних, охоче асистували при проведенні операцій.

Спільне фото із працівниками відділення загальної хірургії та хірургічної онкології на чолі із професором  Зигмундом  Гжебеняком
Спільне фото із працівниками відділення загальної хірургії та хірургічної онкології на чолі із професором Зигмундом Гжебеняком

Багато цінного досвіду нашим студентам принесли і практика з внутрішньої медицини, де студенти, завдячуючи вихідцю з України – доктору Руслані Журавській, крім обстеження пацієнтів, участі в обходах, роботи в УЗД-кабінеті та відділенні ендоскопії, брали участь в обговоренні клінічних випадків з лікарями відділення внутрішньої медицини.

Перед входом до терапевтичного відділення з керівником практики з терапії, вихідцем з України Оксаною Журавською
Перед входом до терапевтичного відділення з керівником практики з терапії, вихідцем з України Оксаною Журавською
Найтепліший колектив відділення внутрішньої медицини
Найтепліший колектив відділення внутрішньої медицини

Надовго запам’ятається і практика з акушерства та гінекології з неймовірно розумною та приємною професоркою Лідією Хірнле, де студенти мали можливість асистувати під час проведення оперативних втручань з приводу фіброміоми матки, пухлини яєчника, кесаревого розтину.

Уже перше знайомство з колективом відділення травматології та ортопедії разом із земляком – доктором-резидентом Олександром Шавловським налаштувало на позитивно-продуктивний ритм роботи: дружнє ставлення та щире бажання поділитися багатим практичними досвідом тільки розпалювало інтерес до роботи. В перший день практики cтудентам провели ґрунтовну екскурсію клінікою, студенти відвідали музей клініки та операційні. Робочий день традиційно розпочинався з обходу пацієнтів з професором, що переходив в розбори клінічних випадків в конференц-залі відділення, до яких активно долучалися і студенти. Мабуть ці обговорення не були б такими яскравими, якби не інтерактивна система телекомунікації з операційними, що дозволяло в онлайн режимі бути фактично присутніми під час проведення оперативних втручань, слухати коментарі від оперуючих хірургів та ставити запитання за ходом операції. Працювали студенти і безпосередньо в операційних, що вражали своїм новітнім оснащенням. Кожен похід в операційну супроводжувався ретельним розбором випадку та роз’ясненням ходу оперативного втручання.

Під час практики студенти були присутніми та асистували під час проведення оперативних втручань з приводу ендопротезування кульшового та колінного суглобів, різноманітних методів остеосинтезу при найрізноманітніших переломах. Приємно, що багато схожих втручань успішно впроваджені і в Тернопільській університетській лікарні.

Науковому росту та професійному розвитку лікарів сприяють численні платні інтернет-ресурси, зокрема матеріали AO Foundation, Up To Date, PubMed тощо, ліцензіями для доступу до них опікується лікарня і університет.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії
Рижковський Андрій, ст.5 курсу, вентилює пацієнта
Рижковський Андрій, ст.5 курсу, вентилює пацієнта

Пшеничний Андрій, ст.4 курсу, асистує під час оперативного втручання
Пшеничний Андрій, ст.4 курсу, асистує під час оперативного втручання
З завідувачем кафедри дитячої хірургії та урології, професором Даріушем  Патковським
З завідувачем кафедри дитячої хірургії та урології, професором Даріушем Патковським

У вільний від практики час студенти мали змогу насолодитися  затишним і красивим містом Вроцлав, а також з іншими цікавими європейськими містами – Берліном, Краковом, Прагою. В столиці Німеччини майбутні лікарі відвідали всесвітньо відомий цікавий і знаменитий музей анатомії «body worlds», створений німецьким патологоанатомом Гюнтером фон Хагенсом.

 Приїхали до Берліну
Приїхали до Берліну

Місяць роботи пройшов як у казковому сні і залишив по собі незабутні враження та хороший практичний досвід, за що хочеться висловити глибоку подяку адміністрації університету, відділу практики, а також куратору практики від Вроцлавського університету професору Войцеху Баргу, усім лікарям, які ознайомили студентів із здобутками польської медицини і охоче ділилися із ними своїм медичним і життєвим досвідом.

Інформація подана відділом практики.