Представники ТДМУ плідно попрацювали під час науково-практичної конференції «Обіг контрольованих препаратів у практиці сімейного лікаря»

Науковці Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського взяли участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю «Обіг контрольованих препаратів у практиці сімейного лікаря», яка відбулася 17-18 вересня в місті Ірпінь Київської області під патронатом МОЗ України, Міжнародного Фонду «Відродження», ВГО «Українська асоціація сімейної медицини» (УАСМ). Захід зібрав понад 200 учасників зі всіх куточків України – керівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги, лікарі амбулаторій загальної практики-сімейні лікарі, представники МОЗ, працівники кафедр сімейної медицини з медичних вишів.

Тернопілля було представлено делегацією з 6 осіб, членів ГО «Асоціація сімейних лікарів Тернопільської області», які представляли 531 сімейного лікаря Тернопілля, а також 322 членів ГО «Асоціація сімейних лікарів Тернопільської області»: Президент організації, головний позаштатний спеціаліст з питань сімейної медицини департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, член правління УАСМ Олексій Ткач, віце-президент ГО, член правління УАСМ, завідувач кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Лілія Бабінець, секретар ГО, доцент вищезгаданої кафедри Ірина Боровик, головний лікар Зборівського ЦПМСД Ольга Кубант, головний лікар Гусятинського ЦПМСД Михайло Кобрин, головний лікар Теребовлянського ЦПМСД Юрій Бодров (на фото – тернопільська делегація – зліва направо Кобрин М.Л., Кубант О.А., Бабінець Л.С., Ткач О.О., Боровик І.О., Бодров Ю.О.).

bab

З вітальним словом від Міністерства охорони здоров’я України виступив помічник Міністра Служби забезпечення діяльності Міністра охорони здоров’я України (Патронатна служба) Кравченко В.В. Основним лейтмотивом виступу було підтвердження вірності курсу на реформу медицини з пріоритетом на первинній ланці медичної допомоги саме на засадах розвитку сімейної медицини. Він наголосив на важливості широкого впровадження лікарського самоврядування, особливо в галузі сімейної медицини, максимально наближеної до медичних проблем населення нашої країни.

Програма конференції була надзвичайно насиченою і актуальною. Були представлені доповіді, присвячені важливим питанням практичної діяльності лікарів первинної ланки: медико-психологічна реабілітація учасників АТО (І.Я.Пінчук), чинна нормативно-правова база щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я (О.М.Зінченко), первинна медична допомога та інкурабельний пацієнт (Л.Ф.Матюха), збалансована наркополітика (І.Є.Стасюк), доступ до контрольованих препаратів і аналіз ситуації станом на 2015 рік (В.М.Мельничук), судово-психіатрична експертиза і практика сімейного лікаря (С.С. Шум), медико-технологічні документи з орфанних захворювань (О.М.Ліщишина, О.О.Шилкіна) та інші.

Дуже цікавим був виступ доктора медицини з Хорватії, з Центру лікування залежностей міста Пореч Анте Іванича щодо замісної підтримувальної терапії в практиці сімейного лікаря. Він провів майстер-клас (на фото – в центрі, 4-й зліва поруч з Л.Ф. Матюхою, Президентом УАСМ, головним позаштатним спеціалістом МОЗ України з питань сімейної медицини, завідувачем кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика, та учасниками конференції).

bab1

Під час конференції відбулося засідання Правління ВГО «Українська асоціація сімейної медицини», де були вирішені організаційні питання та обрано актив Асоціації. Члени тернопільської делегації увійшли до активу УАСМ. Керівником департаменту наукової діяльності було обрано професора Лілію Бабінець, яка представила своє бачення основних напрямків розвитку науки за фахом «загальна практика-сімейна медицина».  Також її було обрано одним з трьох офіційних представників УАСМ у EURACT (Європейська організація викладачів сімейної медицини). Ткач О.О. увійшов до робочої групи департаменту менеджменту УАСМ, який очолив Надутий К.О. Проф. Бабінець Л.С. і доц. Боровик І.О. запропонували взяти за основу для створення державної програми викладання сімейної медицини на додипломному рівні оригінальну мультидисциплінарну робочу програму кафедри ПМСД та ЗПСМ ТДМУ, увійшовши до робочої групи департаменту освіти УАСМ, яку очолила проф. Хіміон Л.В.

Робота Правління УАСМ була плідною, ефективною, супроводжувалась дискусіями і  прийняттям прагматичних рішень. Хочеться вірити, що  демократична атмосфера роботи, яку створила Президент УАСМ проф. Л.Ф.Матюха, буде сприяти становленню по-справжньому активної, дієздатної професійної асоціації сімейних лікарів, яка виступатиме провідником запитів лікарів самої масової спеціальності, яка забезпечує медичну допомогу, максимально наближену до громадян України.

Інформацію надала Лілія Бабінець.