Меню Закрити

До ТДМУ приїхали провідні науковці і практики в галузі стоматології зі всієї України

Доброю традицією стало проведення фахівцями стоматологічного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського науково-практичної конференції «Інноваційні технології в стоматології», яка відбулася 25 вересня 2015 року на базі конгрес-центру навчально-оздоровчого комплексу “Червона калина” ТДМУ.

TDMU-Konf-stomat-15097742

Мета конференції – ознайомити науковців і практикуючих стоматологів з особливостями застосування сучасних методів лікування та профілактики стоматологічних захворювань.

Роботу конференції очолили проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан, завідувач кафедри хірургічної стоматології, професор Ярослав Нагірний.

 TDMU-Konf-stomat-15097474

З вітальним словом до учасників конференції від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди звернувся проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан.

TDMU-Konf-stomat-15097479

«Початок ХХІ століття характеризується кардинальними змінами у різних сферах життя. Це стосується політичних та економічних перетворень, а також ряду інших що помітно впливають на рівень життя населення у світі.

Насамперед, варто звернути увагу на те, що суспільство в якому на перший план завжди виходили успіхи в промислових технологіях, стало приділяти більше уваги розвитку та впровадженню медичних технологій. Різке погіршення стану навколишнього середовища призвело до погіршення здоров’я населення планети загалом. Необхідність швидких і ефективних методів реабілітації здоров’я людини підштовхнули науково-технічний процес в медицині. Не оминуло це і стоматологію. Подальший розвиток інноваційних технологій робить стоматологію однією з найбільш перспективних дисциплін у сфері охорони здоров’я. На сьогоднішній день лазерні технології у лікуванні пацієнтів у порівнянні із традиційними є значно менш болісними та ефективними.

В інструментальній діагностиці висока якість цифрового зображення досягається  дуже низьким рівнем рентгенівського випромінювання.  Рентгенівські промені адаптовані до морфології пацієнта, вони діють не повсюдно, а цілеспрямовано, виключно в ділянках, які мають бути оброблені», – зазначив Степан Йосипович.

До програми конференції увійшли понад 30 доповідей учасників Інституту стоматології Національної академії медичних наук України, Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Буковинського державного медичного університету, Івано-Франківського національного медичного університету, Української медичної стоматологічної академії, Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, практикуючих лікарів-стоматологів та виробників медичного стоматологічного обладнання.

TDMU-Konf-stomat-15097757

TDMU-Konf-stomat-15097763

 TDMU-Konf-stomat-15097570

О.В. Паталаха (Луганський державний медичний університет (м. Рубіжне).

Під час двох пленарних засідань учасники конференції заслухали 14 доповідей. Від делегації Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького прозвучали доповіді, які стосувалися вдосконалення протоколів надання стоматологічної ортопедичної допомоги, оцінки та прогнозування результатів реставрації фронтальної групи зубів, висвітлення причин виникнення та ускладнень після армування зубів штифтовими конструкціями, застосування нового методу ураноальвеолоостеопластики у дітей, оцінки ефективності комбінованого методу профілактики формування патологічних рубців за допомогою вдосконаленої Ванкуверської шкали.

TDMU-Konf-stomat-15097544

Професор Кордіяка А. Ю. (м. Львів)

TDMU-Konf-stomat-15097639

Ільницький Я. М. (м. Львів)

Буковинська стоматологічна школа представила доповіді щодо особливостей лікування хронічного катарального гінгівіту в дітей із дифузним нетоксичним зобом, діагностики та лікування кист та пухлиноподібних уражень, які розвиваються із залишкового залозистого епітелію, сучасних методів діагностики і комплексного лікування хворих із проявами генералізованого катарального гінгівіту, хронічного генералізованого парадонтиту, альвеолітів.

TDMU-Konf-stomat-15097604

Дроник І. І. (м. Чернівці)

TDMU-Konf-stomat-15097469

Тернополяни у доповідях висвітлили питання клінічного перебігу окремих захворювань щелепно-лицевої ділянки, особливостей розвитку каріозного процесу у фісурах і ямках великих кутніх зубів у гендерному аспекті, нових технологій одонтопрепарування під металокерамічні конструкції.

TDMU-Konf-stomat-15097682 TDMU-Konf-stomat-15097666

Особливу зацікавленість викликала доповідь доктора медичних наук, професора Нагірного Я. П. про нетипові клінічні випадки з власної практики.

TDMU-Konf-stomat-15097706

Видавництво «Укрмедкнига» демонструвало виставку нової наукової друкованої продукції Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, яку можна було придбати в холі НОК «Червона Калина».

 TDMU-Konf-stomat-15097421

За результатами конференції була прийнята резолюція. Матеріали конференції опубліковані у всеукраїнському фаховому науково-практичному журналі «Клінічна стоматологія» № 3-4, 2015.

Інформація надана деканатом стоматологічного факультету.