Робочий візит делегації ТДМУ до вищих навчальних закладів Польщі

Делегація Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у складі проректора з наукової роботи, професора Івана Кліща, керівника відділу міжнародних зв’язків, доцента Наталії Лісничук та доцента Ігоря Рогальського 8-13 жовтня цього року перебувала з робочим візитом в університетах Республіки Польща.

Спершу делегація прибула до міста Гданськ, де на запрошення керівництва Вищої школи безпеки в Познані взяла участь в урочистостях з нагоди початку нового навчального року. Від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди з вітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

img_6995_0

22118120211_11cfcbea11_c

img_6956_0

Потрібно зазначити, що посвята першокурсників у студенти цього вишу відбувається в надзвичайно урочистій атмосфері. Також під час свята ювілейними медалями були відзначені кращі студенти, магістри, працівники Вищої школи безпеки в Познані. Справа в тому, що навчальний заклад цьогоріч відзначає своє десятиріччя. Незважаючи на перший ювілей, Вища школа безпеки в Познані має чималі досягнення. До речі, саме за вагомі успіхи в освітянській галузі ректор вузу, професор Анджей Здуняк нещодавно отримав високу нагороду з рук Президента Руспубліки Польща, а саме срібний хрест.

img_6571_0

img_6595

img_7001

21486964613_9a70d8fc01_c

«Сьогодні школа має значний авторитет і повагу. Понад 87% випускників успішно працевлаштовані в Європі. Це свідчить про високу якість освіти, яку отримують тут студенти. Приємним є той факт, що згідно з підписаною угодою про співпрацю між Вищої школою безпеки і нашим університетом ректор Анджей Здуняк надав можливість студентам ТДМУ здобувати вищу освіту на заочній формі навчання на пільгових умовах. За результатами конкурсу, який нещодавно відбувся в нашому університеті, уже цього року до лав студентів вищого навчального закладу в Познані буде зараховано 4 студенти. Троє з них є стипендіатами, тобто не сплачуватимуть за навчання. Всі вони володіють польською мовою і продовжують наполегливо шліфувати свої знання. Нагадаю, що для того, аби взяти участь в цій програмі, потрібно бути студентом ТДМУ і добре знати польську мову», – розповіла Наталія Лісничук.

PIC_3319

біля греко-католицької церкви в Гданську

IMG_20151012_130302~2

Документи для зарахування до числа студентів Вищої школи безпеки у Познані наших вихованців уже передані. Після офіційного зарахування за кожним з них буде закріплено куратора, який надсилатиме їм завдання для самостійної підготовки. Потім навчальні відділи обох вишів узгодять графік начитування лекцій і складання іспитів.

Як зазначив проректор з наукової роботи, на студентів лягає величезна відповідальність – успішно навчатися в обох вузах. «Це дає можливість здобути європейський диплом за престижними напрямками. Наші студенти обрали такі напрямки, як «безпека здоров’я», «психологія» і «менеджмент в медичній галузі». Останній включає в себе багато вузькоспеціалізованих напрямків. Здобуття такої освіти в нашій державі і в світі є досить актуальним», – додав Іван Кліщ.

зліва направо - проф. Збігнєв Осадовскі, проректор з питань Європейської співпраці, проф. Роман Дрозд, ректор Поморської академії, .......

Згодом делегація ТДМУ поїхала до Слупська, де за попередньою домовленістю мерій двох міст провела зустріч з ректором Поморської академії. Лише декілька років тому тут було започатковано навчання за трьома новими напрямками – «здоров’я людини», «медичне рятівництво» і «медсестринство». Окрім того, невдовзі в Поморській академії планують відкрити напрямок – «фізіотерапія».

підписання угоди про співпрацю між Поморською академією та ДВНЗ ......

підписання угоди про співпрацю між Поморською академією та ДВНЗ ...... 1

«У нас є напрацювання у всіх цих напрямках, тому ректор Поморської академії був зацікавлений у співробітництві. Уже підписана угода про співпрацю, де передбачено чимало можливостей для реалізації спільних програм. Одна з них – «візитуючий професор». Поморська академія запрошуватиме для читання лекцій професорів нашого університету. Невдовзі буде визначена тематика і предмети, які цікаві польським колегам. Після цього професори, які вільно володіють англійською або польською мовами, зможуть брати участь у цій програмі», – наголосила Наталія Лісничук.

в кабінеті підготовки спеціалістів з медичного рятівництва 1в кабінеті підготовки спеціалістів з медичного рятівництва в науковій лабораторії

студенти напрямку медсестринства на занятті з анатомії

Під час зустрічі також було домовлено і про те, що Поморська академія в Слупську прийматиме у себе невеликі групи студентів ТДМУ упродовж двох тижнів з метою їхнього стажування. «Вища освіта в Польщі сьогодні стрімко розвивається завдяки програмам Євросоюзу. Ми мали можливість оглянути навчальні лабораторії, які обладнані технікою найновішого покоління. Студенти відпрацьовують практичні навички на сучасних багатофункціональних симуляторах. Відповідно двотижневе перебування наших студентів в цих лабораторіях дасть можливість попрацювати за європейськими протоколами і вдосконалити свої практичні навики. Чимало інших можливостей з’явиться у викладачів і студентів нашого університету під час реалізації інших спільних програм, які невдовзі будуть розглянуті», – підсумувала керівник відділу міжнародних зв’язків.

Угода Слупськ укр 1Угода Слупськ укр 2

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.