Працівники різних клінічних кафедр ТДМУ спільно із фондом «Дар життя» допомагають дітям

«Клініка на колесах» Міжнародного благодійного фонду «Дар життя» – це два обладнаних сучасною медичною апаратурою автобуси, педіатричний та стоматологічний, де працюють висококваліфіковані лікарі і є все необхідне для діагностики. Тут медики роблять електрокардіограму, спірометрію для перевірки функціонування легень, аналіз сечі, визначають рівень гемоглобіну та глюкози в крові, гостроту зору і слуху. Обстеження можна пройти і в стоматологів. Всі послуги – безкоштовні. Кожен з автобусів комп’ютеризований і ведеться електронна реєстрація пацієнтів. Благодійний проект спрямований на допомогу дітям, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, які особливо потребують уваги і турботи.

IMG_2015-10-13_125932 PA133298 PA133302

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського тісно співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Дар життя», допомагаючи в обстеженні і лікуванні маленьких пацієнтів. Як відомо, 30 червня відбулася зустріч ректора ТДМУ, професора Михайла Корди з представниками фонду – директором Ніколасом Одіном Лейпер, менеджером з адміністративної роботи Керрі Еллен Лейпер, головним лікарем клініки фонду Ларисою Чорною і менеджером-перекладачем Надією Ходзінською. У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан і доцент кафедри дитячих хвороб Тамара Воронцова. Під час цієї зустрічі була досягнута домовленість про спільні з фондом «Дар життя» виїзди працівників кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією – вузькопрофільних спеціалістів – в школи для проведення медоглядів і надання фахової допомоги дітям.

IMG_9823

Нещодавно представники ТДМУ завітали до загальноосвітньої школи-інтернату санаторного типу у селищі Гримайлів Гусятинського району. Як розповів його директор Василь Осідак, інтернат має гастроентерологічний профіль. Тут мешкає і навчається понад сто дітей віком від трьох до вісімнадцяти  років з різними захворюваннями органів травлення. Всі вони потребують посиленої уваги медиків.

PA133305 PA133309

Упродовж попереднього тижня маленьких пацієнтів оглядали лікарі медичної клініки на колесах МБФ «Дар життя» і склали список тих, хто потребував поглибленої спеціалізованої консультації.З цією метою – завершити обстеження і проконсультувати – до школи-інтернату й приїхали спеціалісти різних клінічних кафедр ТДМУ. Групу фахівців очолила доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Воронцова, а до її складу увійшли доценти кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Любов Волянська, Тетяна Косовська, Ігор Крицький, клінічний ординатор кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології Неля Яворська, аспірант кафедри оториноларингології, офтальмології нейрохірургії Максим Герасимюк та асистент кафедри оториноларингології, офтальмології і нейрохірургії Тетяна Романюк.

Діти тут не обділені увагою працівників школи-інтернату, але спілкування з новими людьми для них не менш важливе. А тим більше безпосереднє спілкування з лікарями, які знають відповіді на всі питання, пов’язані зі здоров’ям.

«Наша школа – інтернат є і дошкільним навчальним закладом. Їх у нас восьмеро, – розповів шкільний лікар Віктор Томчишин. – Для оздоровлення дітей функціонують медичні кабінети: УВЧ, кварц, електрофорез, кімната психологічної релаксації».

Старша медсестра  Ольга Каня зазначила, що у дошкільній групі перебувають дітки від 3 до 6 років, в інших групах однолітки від 6 до 10 років, від 10 до 13 і старші. Медогляд щороку здійснюють лікарі районної поліклініки, але завдяки співпраці Міжнародного благодійного фонду «Дар життя» і ТДМУ у дітей з’явилася можливість отримати спеціалізовану стоматологічну та педіатричну допомогу.

PA133300

Головний лікар «Клініки на колесах» Лариса Чорна розовіла, що за попередній тиждень педіатри і стоматологи оглянули всіх вихованців Гримайлівської школи-інтернату і сформували диспансерні групи з дітей, які потребують додаткового обстеження в лора, окуліста, психоневропатолога, гастроентеролога, пульманолога-алерголога, хірурга-ортопеда. На що найчастіше скаржилися маленькі пацієнти? На першому місці – шлунково-кишкові проблеми. Є випадки збоїв в роботі жовчного міхура, у когось печінка збільшена, що може бути пов’язано з глистними інвазіями. В старших школярів, на жаль, поширені порушення постави. Після огляду спеціалістів відповідних клінічних кафедр ТДМУ у разі потреби буде вирішено питання  про подальше лікування. Така співпраця медиків  заради здоров’я дітей триватиме і надалі, зазначила Лариса Михайлівна.

PA133312

Прийом  тривав, як кажуть, до останнього пацієнта. Спільну роботу  медичної клініки на колесах МБФ «Дар життя» із спеціалістами клінічних кафедр ТДМУ  в Гримайлові підсумувала керівник університетської групи, доцент Тамара  Воронцова.

«Лікарі медичної клініки на колесах МБФ «Дар життя», які протягом тижня оглянули дитячий колектив Гримайлівської школи-інтернату, сформували групи маленьких пацієнтів для більш поглибленої спеціалізованої консультації. Щоб надати їх, в школу-інтернат приїхали спеціалісти різних клінічних кафедр ТДМУ.

PA133311

 Результати поглиблених спеціалізованих оглядів такі: 28 дітям з пульмонологічною патологією після огляду в пульмонолога-алерголога уточнено амбулаторне лікування; хірург (ортопед-травматолог) оглянув 8 дітей з ортопедичною та хірургічною патологією, одна з них  продовжить лікування в стаціонарі. Також 11 дітей з респіраторними проблемами отримали консультацію дитячого інфекціоніста. З 16 дітей після огляду окуліста семеро направлено на консультації в лабораторію контактної корекції при КЗ ГОР «ТУЛ» для підбору окулярів. На прийомі в отоларинголога побувало 13 маленьких пацієнтів, одного направили в ЛОР-відділ обласної дитячої клінічної лікарні для оперативного лікування. Психоневролог проконсультував 12 дітей, проведена корекція призначеного лікування, на стаціонарне лікування направлено четверо», – розповіла Тамара Олександрівна.

Наступний виїзд спеціалістів – представників ТДМУ – відбудеться до міста Зборів.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.