В ТДМУ відбувся науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення»

В Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського нещодавно відбувся IV Науковий симпозіум з міжнародною участю «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення». Свої напрацювання представили науковці України, Молдови, Польщі і Білорусі.

Sympozium-Imunopatologia-15101176

Sympozium-Imunopatologia-15101181

Від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди всіх присутніх привітав проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

????????????????????????????????????

До учасників конференції з найкращими побажаннями від департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації звернулася головний спеціаліст-терапевт цього підрозділу Лариса Матюк.

Під час першого пленарного засідання було заслухано низку доповідей.

Sympozium-Imunopatologia-15101193

Професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького Манана Сахелашвілі виступила з доповіддю «Клініко-імунологічні паралелі при туберкульозі залежно від чутливості МБТ до антимікобактеріальних  препаратів.

Sympozium-Imunopatologia-15101222

Завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими, професор Ігор Господарський проаналізував неінвазивні методи визначення фіброзу печінки та шляхи медикаментозного впливу.

Sympozium-Imunopatologia-15101326

Завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, професор Ольга Федорців представила свої напрацювання в доповіді «Epidemiology of allergic diseases among children in Eastern Europe».

????????????????????????????????????

Доцент кафедри внутрішньої медицини №1 Людмила Наумова зупинилася на ураженнях печінки при ендокринопатіях.

Sympozium-Imunopatologia-15101363

Актуальні питання антибіотикотерапії розглянула професор кафедри клінічної фармації Олена Самогальська.

Sympozium-Imunopatologia-15101198

Детальніше на динаміці захворюваності на туберкульоз легень зупинився завідувач курсу фтизіатрії кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії, професор Леонід Грищук.

Доцент кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими Володимир Городецький доповів про лікування бронхіальної астми, досягнення поточного контролю та зниження майбутніх ризиків.

Використання сучасних індукторів ендогенного інтерферону в лікуванні хворих на неускладнені та ускладнені ГРВІ проаналізувала доцент кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими Надія Рега.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Під час другого пленарного засідання було заслухано 9 доповідей науковців Буковинського державного медичного університету, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, Інституту пневмофтізіології імені К.Драганюка (Молдова) і Державного університету медицини та фармації імені Н.Тестеміцану (Молдова).

Sympozium-Imunopatologia-15101316 Sympozium-Imunopatologia-15101271 Sympozium-Imunopatologia-15101275

Нововведенням заходу стало проведення майстер-класу для майбутніх медиків під загальною темою «Професор – студенту». Професори Ігор Господарський, Ольга Федорців та Леонід Грищук обрали для цього форму наукового диспуту.

«Фактично відбулося вільне спілкування. Всім дуже сподобалося така форма проведення майстер-класу. Молодь ставила питання, а професори відповідали на них. Загалом за кордоном прийнято після конференцій проводити майстер-класи, під час яких студенти, лікарі-початківці і молоді науковці можуть вільно поспілкуватися з професорами чи досвідченими лікарями», – розповів Леонід Грищук.

Sympozium-Imunopatologia-15101164 Sympozium-Imunopatologia-15101166 Sympozium-Imunopatologia-15101172

Багато наукових досліджень було обговорена під час секційних засідань в рамках симпозіуму. Значна частина робіт була представлена англійською мовою в ході роботи англомовної секції.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.