У ТДМУ відсвяткували День української мови і писемності

Студенти 22 і 30 груп та викладачі кафедри української мови навчально-наукового інституту моделювання та аналізу патологічних процесів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 9 листопада цього року організували свято, присвячене рідній мові. Напередодні цього молодь ТДМУ проявила свою творчість в оформленні тематичних стінгазет, які сьогодні прикрашають коридори кафедри в навчальному корпусі на Дорошенка, 7.

IMG_8758 IMG_8759 IMG_8761 IMG_8764 IMG_8766 IMG_8767 IMG_8769 IMG_8771 IMG_8773 IMG_8775 IMG_8777 IMG_8779

Зазначимо, що кожного року 9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови. Саме в листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». Відзначення цього свята ініціювало Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Шевченка.

IMG_8786 IMG_8793 IMG_8800 IMG_8802 IMG_8814 IMG_8815

Під час вищезгаданого заходу майбутні медики продемонстрували свої дослідження щодо впливу суржику на наше мислення і життя. Під музичний супровід читали вірші, а також декламували твори відомих українських письменників, ділилися своїми знахідками щодо цікавих фактів про українську мову.

Участь у святі рідної мови взяла і студентка факультету іноземних студентів Сара Абоуелкоусіне, яка родом з Марокко. До речі, двічина відмінно володіє українською. Вона також зазначила, що їй дуже подобається творчість Лесі Українки.

IMG_8823 IMG_8853 IMG_8855 IMG_8860 IMG_8866

Наприкінці заходу директор інституту моделювання та аналізу патологічних процесів і доцент кафедри медичної фізики та медичного обладнання Валерій Дідух прочитав молоді свої авторські вірші, які стосувалися того, чому потрібно берегти рідну мову. На прохання студентів наш творчий науковець також привідкрив світ своєї віршованої лірики.

Направду мова – це не просто засіб спілкування, а щось більш значуще. Як наголошував відомий письменник Олександр Олесь, «мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу».

IMG_8870 IMG_8884