Професор зі США читає лекції студентам ТДМУ

До Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського завітав науковець зі США, аби прочитати цикл лекцій на тему «Поширеність азбесту у навколишньому середовищі та його небезпека для населення». Зокрема до ТДМУ приїхав директор з досліджень та розвитку Chemistry & Industrial Hygiene, Inc., кандидат фізико-математичних, доктор біологічних наук, сертифікований індустріальний гігієніст, дійсний член Товариства токсикології (SOT), голова Міжнародної робочої групи з екологічного здоров’я дітей Андрій Корчевський.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Попередньо він зустрівся з ректором Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професором Михайлом Кордою. Під час зустрічі дійсний член SOT (Society of Toxicology), один з відомих фахівців в галузі індустріальної гігієни, епідеміології і токсикології США Андрій Корчевський обговорив можливості співпраці в галузі гігієни і токсикології.

P_20151201_160212

Уже 2 грудня відомий вчений розпочав курс лекцій для студентів і співробітників ТДМУ, присвячені проблемам оцінки екологічного та професійного ризику впливу азбесту на організм людини. Потрібно зазначити, що азбест – складна і актуальна проблема для України, де, на відміну від більшості розвинених країн світу, використання хризотилового азбесту не заборонено.

????????????????????????????????????

DSC_0092

????????????????????????????????????

Андрій Корчевський надав слухачам можливість ознайомитися з останніми науковими досягненнями у галузі токсикології азбесту, розповів про негативні наслідки для здоров’я, спричинені азбестом.

DSC_0050 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0041

Також були обговорені такі цікаві питання, як взаємодія азбесту і куріння, а також стратегія дій України щодо зниження ризиків впливу азбесту та інших волокнистих матеріалів.

DSC_0076 DSC_0079 DSC_0081

Окрім того, 3 грудня студенти і співробітники ТДМУ зможуть детальніше дізнатися про методи моделювання ризиків азбесту, існування різних моделей, історію моделювання ризиків азбесту (модель Піто, модель Хождсона-Дарнтон, вклад Бермана-Крампа). Андрій Корчевський  продемонструє використання Excel-калькулятора для оцінки ризиків, надасть практичні рекомендації.

Лекції призначені для студентів медичних спеціальностей, профпатологів, індустріальних гігієністів, науковців, фахівців органів нагляду та контролю.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.