Студенти ТДМУ об’єднали медичні виші України в акції боротьби проти ВІЛ/СНІД

Цього року з ініціативи студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 1 грудня відбулася всеукраїнська акція, спрямована на боротьбу з ВІЛ/СНІД. Майбутні медики вирішили вкотре привернути увагу громадськості до цієї актуальної проблеми. Ідею тернопільських студентів підтримали представники медичних університетів Донецька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Харкова, Одеси, Львова, Вінниці та Чернівців, а також волонтери організації «Червоний хрест» з Кіровограду. Усі вони провели аналогічну акцію у своїх містах.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Окрім того, до участі в цьому заході долучилися усі вищі навчальні заклади Тернополя, а також громадська організація «Файне місто». Отже, 1 грудня на Театральному майдані міста молодь утворила фігуру, що символізує червону стрічку, як знак боротьби з небезпечною хворобою і солідарністю людей, інфікованих ВІЛ. Згодом сотня повітряних кульок поринула в небо, а студенти продовжували розповідати тернополянам про вірус імунодефіциту людини, шляхи його передачі і як вберегтися від інфікування.

Зазначимо, що сьогодні в Тернопільській області офіційно зареєстровано понад 1500 випадків захворювання на ВІЛ, хоча з 1987 року таких випадків виявлено понад 1800. Окрім того, в останні роки почав виходити на перше місце статевий шлях передачі інфекції.

DSC_9909 DSC_9942 DSC_9945

«Сьогодні ці червоні кульки ми відпускаємо в небо з побажаннями на краще, з побажаннями того, щоб більше молоді і людей відповідально ставилися до свого здоров’я, були краще поінформовані про ВІЛ/СНІД. Звичайно, що багато хто чув про таке захворювання, але досі вважають, вірус передається через дотик і т.д. насправді є лише три шляхи передачі цієї інфекції – через кров, незахищеним статевим шляхом і від матері до дитини. Фактично кожному варто пройти обстеження, адже в разі раннього виявлення ВІЛ можна вчасно приймати антиретровірусну терапію і жити безсимптомно упродовж тривалого часу. Окрім того, це унеможливлює передачу вірусу від матері до дитини», – зазначив студент ТДМУ Петро Ваховський.

DSC_9926

Радо на запрошення до участі в акції відгукнулися і студенти Донецького національного медичного університету імені М.Горького, в яких склалися дружні студенти із майбутніми медиками ТДМУ.

12311274_152101411812863_1294093775247615596_n

«Ми також 1 грудня взяли участь у всеукраїнському флешмобі. Дякую студентам Тернопільського медуніверситету за ідею і запрошення. Ми за ними дуже сумуємо і підтримуємо всі їхні ініціативи», – зазначила студентка Донецького національного медичного університету імені М.Горького Марія Карпович,  яка була учасницею проекту «Схід і Захід разом».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.